Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dyrekcja

Lawrence Ugwu zwiń

Lawrence Ugwu jest zjawiskiem o ogromnej sile oddziaływania. Nie sposób wyliczyć wszystkich jego wcieleń i etapów artystycznych, a także zawodowych. Jest on bez wątpienia jedyną osobą która udowodniła, iż można jednocześnie być artystą i urzędnikiem. Larry Ugwu przeszedł wszystkie szczeble pełnowymiarowego artysty. Jest laureatem wielu konkursów. Zagrał w licznych serialach, filmach i przedstawieniach teatralnych. Występował m. in. na deskach Teatru Wybrzeże, Teatru Muzycznego w Gdyni czy Teatru Capitol we Wrocławiu. Na uwagę zasługują jego niezapomniane kreacje w musicalach „Hair” czy „Sen Nocy Letniej”. Współpracował z takimi muzykami, jak Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Smolik, Przemysław Dyakowski, czy z zespołem Leszcze. Brał udział w nagraniu płyt Smolika pt.: „Smolik”- utwór „Alili”, Leszczy w utworze „Irena moja miłość”, Możdżera pt.: ”Rewizor”, Kury „Polovirus” - „Nie mam jaj”, Dyakowskiego „Melisa”, Tomka Łosowskiego i wielu innych.

W 2005 roku wydał płytę „Lustereczko” ze swoim zespołem Ikenga Drummers. W najbliższym czasie planuje nagranie płyt z Biafrą, Ikenga Drummers oraz z zespołem Dreadless Lions.

Obecnie Larry jest Dyrektorem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, ale także założycielem Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki „Jeden Świat” w Sopocie. Jest animatorem kultury, który wciąż aktywnie uczestniczy nie tylko w promowaniu afrykańskiej kultury, ale także kultur i sztuk z całego świata. Poprzez swoją działalność uczy młodzież i dzieci otwartego spojrzenia na różnorodność naszego globu. Dzięki Larremu nasze Trójmiasto zyskało nową wartość w kulturze. I to nie tylko poprzez ogromny wkład w jej różnorodność, ale  także poprzez krzewienie pojęć tolerancji i zrozumienia dla innych kultur i ludzi.

Kontakt zwiń

Lawrence Ugwu - Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku

tel. +48 (58) 326 10 10
e-mail: larry.ugwu@nck.org.pl


Renata Malcer-Dymarska - Zastępca Dyrektora

tel. +48 (58) 326 10 20
e-mail: renata.dymarska@nck.org.pl