Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Blog Bałtyckich Spotkań Ilustratorów

Blog Bałtyckich Spotkań Ilustratorów zwiń

zdjecie
8. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.Opowieści Morza Bałtyckiego.
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
kwiecień-listopad 2013
 
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku organizuje już po raz 8.Bałtyckie Spotkania Ilustratorów - cykliczny projekt interdyscyplinarny, którego każda edycja składa się z wielu działań promujących literaturę i sztukę dziecięcą i jej aktywny odbiór.
 
Historia czyli jak było…
Tematami dotychczasowych spotkań były m.in. Integracja słowa i obrazu w literaturze dziecięcej; Niewygodne tematy w książkach dla dzieci; Trolle, skrzaty, gnomy; Śmiech i humor w książkach dla dzieci; Jak mówić o Korczaku dzieciom i dorosłym a także inspiracje afrykańskie w literaturze dla dzieci.
Publiczność uczestnicząca w dotychczasowych edycjach Spotkań miała okazję poznać osobiście nie tylko mistrzów polskiej ilustracji, takich jak Józef Wilkoń, Bohdan Butenko, Iwona Chmielewska, Paweł Pawlak czy Aleksandra i Daniel Mizielińscy, ale także wielu ciekawych i uznanych artystów – pisarzy i ilustratorów z zagranicy. Naszymi gośćmi byli między innymi pisarz Ulf Stark, Pija Lindenbaum, Eva Susso, Anna Hoglund (Szwecja), Svein Nyhus (Norwegia), Kestutis Kasparavicius i Sigute Ach (Litwa), Viive Noor, Pret Mideberg (Estonia), Dominique Mwankumi (Kongo) czy Piet Grobler (RPA). Większość z nich przeprowadziła bardzo interesujące, angażujące uczestników warsztaty z dziećmi, a niektórzy także z dorosłymi, proponując ciekawe interpretacje tekstów własnych lub innych autorów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BLOGA BAŁTYCKICH SPOTKAŃ ILUSTRATORÓW