Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

działalność wydawnicza

Działalność wydawnicza zwiń

Działalność wydawnicza NCK nieodłącznie związana jest z organizowanymi przez nas projektami. Większą jej część stanowią tomy pokonferencyjne, które ze względu na ukierunkowanie poruszanych zagadnień, ale również znaczące dla polskiej nauki nazwiska prezentowanych autorów – czasami nieoczekiwanie dla nas samych – stają się „bestsellerami” o szybko topniejących nakładach, a czasami stanowią lekturę obowiązkową na uczelniach (np. „Fortyfikacje Gdańska”, „Kamienica w krajach Europy Północnej”, czy  „200 lat teatru na Targu Węglowym w Gdańsku”, „Spotkanie w twórczości Ryszarda Kapuścińskiego”).

Poza cennymi, niekiedy dwujęzycznymi zbiorami esejów i referatów NCK zajmuje się również wydawnictwami związanymi z przygotowanymi przez nas wystawami – są to zarówno katalogi największych wystaw (np. „Artist in Wonderland”, 2007), jak i albumy („Pod kreską. Mariana Kołodzieja portret własny”, „Między słowem a Światłem. Poezja i malarstwo współczesnych artystów z Wybrzeża”).

W 2010 roku z okazji obchodzonego wówczas Roku Chopinowskiego Centrum wydało swoją pierwszą książkę dla dzieci: "ÒPÒWIÉDZ MIE BÔJKÃ... / OPOWIEDZ MI BAJKĘ" - dwujęzyczne, polsko-kaszubskie, wydawnictwo jest zbiorem tradycyjnych bajek kaszubskich. Wydawnictwo ubogacone zostało płytą CD, na której aktorzy czytają bajki zarówno po polsku, jak i kaszubsku.

Wydawnictwa nabyć można w siedzibie NCK lub zamówić poprzez naszą stronę.