Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Edukacja

Art/Mosphere zwiń

Art/Mosphere - międzynarodowy projekt w ramach współpracy nadbałtyckiej (Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja i Polska ).
 
Polską odsłonę Art/Mosphere rozpoczęliśmy 29 i 30 września 2016 roku w Ratuszu Staromiejskim –młodzież z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 20 spotkała się z oceanografem (prelekcję pt. „Plastikowy ocean” wygłosiła współpracująca z CIEE Paulina Kiran), przeprowadzono też warsztaty artystyczne z zakresu dramy i sztuk wizualnych (Rita Jankowska oraz Maria Lepczak-Wysocka). Temat przewodni to zanieczyszczenie morza plastikami. W sumie odbyły się trzy spotkania warsztatowe dla każdej grupy (ok. 25 uczniów w grupie) oraz po jednym spotkaniu podsumowującym projekt w szkołach (październik–listopad).
 
W wyniku warsztatów postały dwa  krótkie filmy (po jednym zrealizowanym przez każdą szkołę) ilustrujące "plastikowy problem". Można je obejrzeć tutaj: link1, link2.
Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym projekcie, młodzież miała okazję nie tylko w sposób kreatywny pogłębić wiedzę  nt. ochrony środowiska, ale i dowiedzieć się, jak do podobnych problemów podchodzą ich rówieśnicy w krajach nadbałtyckich. Projekt zakończył się spotkaniem w Gothenburg w Szwecji (grudzień 2016 r.), na którym każdy z partnerów zaprezentował osiągnięte w pracy z młodzieżą rezultaty. 

Lider projektu – TILLT z Göteborga. Polskimi partnerami w projekcie są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (NCK) oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku (CIEE) . Projekt uzyskał dofinansowanie Instytutu Szwedzkiego. W ramach projektu artyści i naukowcy współpracowalicnad realizacją warsztatów  artystycznych dla młodych uczestników, dotyczących ochrony środowiska.

Pozbieraj zabytki zwiń

Pozbieraj zabytki

Warsztaty i spacery dla dzieci i dorosłych
Kwiecień – listopad 2016

Każde miasto jest źródłem wiedzy i inspiracji, a co dopiero takie miejsce jak Gdańsk. Jego przestrzeń to tekst w którym zapisano ponad 1000 lat historii. Każdy rok, każdy budynek składa się na elementy tworzące razem „miejską układankę” pełną znaczeń. Na tę układankę nie składają się tylko budynki, pomniki i trakty, ale również … dekoracje. Podczas tegorocznej odsłony projektu przekonamy się, że na elewacjach zabytków znajdują się „miejskie galerie”.

„Pozbieraj zabytki!” to cykl spacerów, warsztatów i spotkań w trakcie których przywołujemy wiedzę o gdańskich zabytkach.  Poznajemy dziedzictwo kulturowe „od podszewki”. W tym roku nasze poszukiwania skupią się na dekoracjach plastycznych budynków (zarówno wnętrz jak i elewacji).

Poznamy techniki zdobnicze: rzeźbiarskie, malarskie i ceramiczne. Warsztaty będą okazją do praktycznego poznania sgraffito, fresku czy mozaik.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji / zapisy: warsztaty@nck.org.pl

 
Spacery po zabytkach – dla szkół
Termin: 18.04 - 31.10.2016r (termin do indywidualnego ustalenia)
Czas trwania 120 min
Miejsce zbiórki: Ratusz Staromiejski

Interaktywne spacery po Starym i Głównym Mieście skierowane do szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. W ich trakcie będziemy poszukiwać  najciekawszych gdańskich dekoracji plastycznych eksponowanych na elewacjach. Zobaczymy realizacje mające od 500 do 5 lat. Wszystkie będzie łączył jednak wspólny mianownik: wysoka wartość artystyczna. Uczestnicy przekonają się, że gdańszczanie od zawsze mieli potrzebę upiększania przestrzeni publicznej. Poznają różnorodne techniki, realizacje i ich twórców. Do wyboru są trzy scenariusze:

1. Trasa Stare Miasto
W trakcie wędrówki odkryjemy dzieła sztuki z XVI wieku jak i te dużo młodsze powstałe przed kilkoma laty. Na trasie spaceru znajdą się manierystyczne rzeźby na Ratuszu Starego Miasta, podobizny Jana Heweliusza odlane z metalu i utrwalone w kamieniu, ceramiczne dekoracje modernistycznego biurowca jak i współczesny fresk na ścianie jednej z kamienic.

2. Trasa Główne Miasto
W najbardziej "nasyconej" zabytkami części miasta poszukamy gotyckich fresków, a także dużo młodszych dzieł sztuki w postaci sgraffit, rzeźb i dekoracji ceramicznych. Trasa będzie wiodła przez wnętrza kościołów: Mariackiego i św. Jana, które kryją freski o bogatym i różnorodnym programie, zawierającym m.in. wizerunki: św. Jakuba, ewangelistów, Świętego Miasta Niebiańskiego Jeruzalem czy Lewiatana. Odkryjemy także pomniki wykonane w różnych technikach: odlane z metalu oraz kamienne.

3. Trasa Droga Królewska
Spacer po najważniejszej przez wiele wieków osi komunikacyjnej miasta. Znajdują się tu najważniejsze miejskie obiekty: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa i kamienice patrycjuszowskie. Zobaczymy dekoracje powstałe przy odbudowie Gdańska, wykonane przez  artystów skupionych wokół Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dzięki ich pracy ulica Długa i Długi Targ pełne są wysokiej klasy dzieł sztuki, tworzących swoistą galerię zewnętrzną miasta.


Kafle - warsztaty ceramiczne dla seniorów
Termin: 21,28.04, 5,12,19,26.05.2016, godz. 15:00 – 17:00
Prowadząca: Grażyna Tomaszewska Sobko
Miejsce: Gdańska Galeria Guntera Grassa, ul. Szeroka 34-37 (wejście od ul. Grobla I).

W każdej kulturze ceramika odgrywała ważną rolę. We Włoszech prym wiodła majolika a holenderskie kafle z Delft były przedmiotem marzeń wielu mieszczan. W Gdańsku, mieście będącym w obszarze wpływów hanzeatyckich, kafle, którymi wykładano sienie i piece stanowiły o prestiżu ich właścicieli.

W czasie warsztatów postaramy się przywrócić wiedze o wyglądzie dawnych kafli gdańskich, sposobie ich tworzenia i miejsc występowania. Odniesiemy się do zachowanych przykładów znajdują się m.in. w Ratuszu Staromiejskim i Dworze Artusa. Podczas zajęć wykonamy z gliny kafle, poznamy techniki ich zdobienia oraz pokryjemy emalią. Warsztaty zwieńczy wystawa powarsztatowa.

 
Mozaika - warsztaty plastyczne dla przedszkoli
Termin: 02.05 - 30.06.2016 (termin do indywidualnego ustalenia)
Czas trwania: 120 minut
Miejsce: siedziba przedszkola
Prowadząca: Natalia Wiśniewska

Warsztaty tworzenia mozaik dla przedszkolaków. Podczas zajęć odtworzymy trzy najbardziej znane mozaiki gdańskie: Anny Fiszer ze ściany byłego kina Neptun; Marii Alkiewicz na kamienicy przy Ratuszu Głównego Miasta oraz mozaikę dekorującą Bar Mleczny Neptun. Warsztaty zakończa się wystawą prac uczestników.


Plastelinowe bozzetta - zajęcia plastyczne dla grup przedszkolnych i szkolnych
Termin: 1.06-1.08.2016 (termin do indywidualnego ustalenia)
Czas trwania: 120 min
Prowadzący: Klaudiusz Grabowski, Aleksandra Mrozowska
Miejsce: Ratusz Staromiejski

Zajęcia plastyczne dla grup przedszkolnych i szkolnych (szkoła podstawowa). Podczas warsztatów odtworzymy warsztat rzeźbiarza w początkowym etapie pracy artystycznej. Uczestnicy stworzą z plasteliny bozzetta, czyli miniaturowe  modele rzeźb. Zostaną one umieszczone na tekturowej instalacji w postaci fasad gdańskich domów. Oprócz pełnoplastycznych przedstawień , uczestnicy stworzą tez pozostałe elementy kamieniarki: opaski okienne i portale.
 
 
Animacje - warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży i dorosłych
Termin: 29-31.07.2016, godz. 11:00-19:00
Prowadzące: Daria Wiktoria Kopiec, Aleksandra Kotarska
Miejsce: Ratusz Staromiejski

 Warsztaty na których stworzymy minutowy film animowany w technice animacji poklatkowej.  Będzie on realizowany z wykorzystaniem żywego planu. Za scenografię posłuży architektura gdańskich zabytków, a wygląd animacji zaczerpiemy z dekoracji ściennych wykonanych metodą sgraffito. Będziemy korzystać z różnych technik animacji, aby finalnie złożyć z nich spójną narrację. Uczestnicy będą zaangażowani w cały proces twórczy od pomysłu do realizacji.


Gra miejska dla całej rodziny - Pozbieraj Zwierzyniec
Termin:  17.09.2016, godz. 12:00
Prowadzące: Aleksandra Mrozowska, Helena Szczepańska, Aleksandra Tatarczuk
Miejsce: Ratusz Staromiejski

Gra dla całej rodziny, w czasie której należy odszukać przedstawienia zwierząt znajdujące się w różnych  miejscach Starego i Głównego Miasta. Uczestnicy będą szukać zwierząt domowych, egzotycznych ale również tych baśniowych jak smoki, hippokampy, feniksy czy wiwerny. Gra będzie uczyć spostrzegawczości, stymulując do własnych poszukiwań, ale także pomoże rozwinąć wyobraźnie. Na uczestników będą czekały liczne zagadki, a na najlepszych – nagrody. Wstęp wolny.

Wyniki gry miejskiej "Pozbieraj zwierzyniec!"
 
Gra miejska dla szkół - W poszukiwaniu baśni i mitów
Termin: 14.10.2016, godz. 12:00
Prowadzące: Bogusława Gontarz, Aleksandra Mrozowska, Aleksandra Tatarczuk
Miejsce zbiórki: Ratusz Staromiejski

Gra dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Jej uczestnicy będą rozwiązywać zagadki  związane z motywami baśniowymi i mitologicznymi umieszczonymi w i na gdańskich zabytkach. Wiedza na temat panteonu antycznych bóstw ogranicza się w Gdańsku do Fontanny Neptuna, tymczasem na wielu obiektach odnaleźć możemy przedstawienia chociażby: Minerwy, Junony, Ceres, Wenus, Merkurego, Bachusa czy liczne alegorie cnót. Gra pomoże w atrakcyjny sposób utrwalić i poszerzyć wiedzę dotyczącą postaci i motywów stosowanych powszechnie w sztuce europejskiej. Na najlepsze grupy – czekają nagrody!  Wstęp wolny.

Edukacja kulturalna zwiń

zdjecie Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku realizuje szereg działań edukacyjnych. Swoją ofertę kierujemy do najmłodszych uczestników kultury. W zabawny i ciekawy sposób przybliżamy zagadnienia związane z róznymi dziedzinami sztuki: muzyką, literaturą, malarstwem, grafiką, rzeźbą, tańcem itp. Poprzez nasze działania chcemy również rozwinąć wrażliwość dzieci na otaczającą je przestrzeń, krajobraz, zabytki i architekturę. Promujemy też wiedzę o innych kulturach, kontynentach, tradycjach i obyczajach.

Maskotką działań kulturalnych organizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku jest Krokodyl Alojzy. Więcej o Krokodylu Alojzym możecie przeczytać na jego profilu na Facebook'u. Mamy nadzieję, że go polubicie.

Alojzy w Biblioteczce Nadbałtyckiego Centrum Kultury zwiń

zdjecie Zapraszamy Was do lektury trzech książeczek, które zapoczątkowały nowy cykl Biblioteczki Nadbałtyckiego Centrum Kultury  przeznaczonych dla najmłodszego czytelnika, zatytułowany „Podróże z Alojzym”.

Niedawno nasza instytucja skończyła 20 lat i z tej okazji Krokodyl Alojzy, który na dobre zadomowił się w Ratuszu Staromiejskim, chciałby zabrać Was w magiczną podróż.

W książeczkach „Alojzy i przepis na sławę”, „Alojzy i magiczny schodek”, „Dziennik podróży Alojzego” znajdziecie ciekawostki związane z Ratuszem Staromiejskim i Centrum św. Jana. Alojzy zabierze Was także w podróż dookoła świata, między innymi do Ameryki Łacińskiej, Afryki i krajów arabskich. Przeczytacie tu fascynujące opowieści o znanych ludziach, takich jak Jan Heweliusz czy Fryderyk Chopin. Alojzy zdradzi Wam także swój sposób na sławę.

Dowiecie się jakie imprezy kulturalne szykujemy dla Was w roku 2013.

Książeczki w wersji elektronicznej można pobrać poniżej:
•    „Alojzy i przepis na sławę”
•    „Alojzy i magiczny schodek”
•    „Dziennik podróży Alojzego”

Krokodyl Alojzy i pracownicy Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku życzą Wam świetnej zabawy podczas rozwiązywania zagadek.

"Pomorskie ABC Przestrzeni" - ilustrowany słownik dla dzieci zwiń

zdjecie Ilustrowany słownik dla dzieci pt. Pomorskie ABC Przestrzeni stanowi jeden z elementów projektu edukacyjnego Przestrzeń Wokół Nas, który skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz ich nauczycieli, jak również do osób oddziałujących na tę grupę w ramach form edukacji nieformalnej.

Kluczem doboru haseł w słowniku była chęć przybliżenia pojęć, które są przydatne do zrozumienia i opisania otaczającej nas przestrzeni. Znalazły się w nim hasła związane z podstawowymi pojęciami z zakresu architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego oraz hasła z zakresu geografii i ochrony przyrody.

Zaproponowane w słowniku opisy poszczególnych haseł nie są definicjami naukowymi. Zostały sformułowane w taki sposób, aby zachęcić najmłodszych mieszkańców województwa pomorskiego do poznawania specyfiki przestrzennych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu, a także do pogłębiania świadomości co do wpływu działalności człowieka na środowisko, w tym zrozumienia idei zrównoważonego rozwoju.

Przestrzeń jako pojęcie wieloznaczne, dotyczy różnych dziedzin i najczęściej rozumiane jest jako wszystko to, co nas otacza.

Hasła zawarte w słowniku podporządkowane zostały trzem kategoriom: Przestrzeni kształtowanej przez naturę, Przestrzeni kształtowanej przez człowieka oraz kategorii Wspólnej dla obu rodzajów przestrzeni.

Przestrzeń kształtowana przez naturę odnosi sie głównie do elementów krajobrazu naturalnego i dotyczy rzeźby i pokrycia terenu oraz obszarów szczególnie cennych ze względu na ich walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Przestrzeń kształtowana przez człowieka odnosi się do obszarów, w których działalność człowieka jest odczuwalna w znacznym stopniu. Dotyczy to krajobrazu kulturowego, w którym zarówno twórcy, jak i użytkownicy przestrzeni mają wpływ na jej harmonijny rozwój lub degradację.

W ramach kategorii Wspólnej dla przestrzeni kształtowanej przez naturę i przez człowieka opisane zostały pojęcia dotyczące m.in. cech poszczególnych elementów składających się na otaczającą nas przestrzeń oraz relacji zachodzących pomiędzy nimi.

Słownik, w prezentowanym zakresie, stanowi podstawę platformy internetowej z bazą haseł, która użytkownicy będą mogli samodzielnie rozbudowywać.Zachecamy do pobierania wersji elektronicznej słownika (II części)
cz. I   /A - Map/
cz. II   /Mat - Z/

Okienka na świat zwiń

zdjecie Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na cykl spotkań dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat pt. „Okienka na świat”, które są częścią programu edukacyjnego Festiwalu Kultur Świata.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu.  Ramowy program spotkań obejmuje zabawę z mapą, prezentację ciekawostek związanych
z daną kulturą, działania artystyczne oraz gry edukacyjne.

Celem projektu jest promowanie idei wielokulturowości oraz propagowanie niestandardowych metod nauczania. Chcielibyśmy przełamać stereotypy i przybliżyć bogactwo innych kultur. Poprzez zaprezentowanie dzieciom nieznanych im obyczajów, chcemy rozbudzić ich zainteresowania, zainspirować i pokazać, że pomimo odmienności, każda kultura jest ciekawa i wartościowa.

Do tej pory zorganizowaliśmy warsztaty dotyczące Ameryki Łacińskiej oraz Afryki:

W marcu zapraszamy na kolejne spotkanie "Arabia i sen Maharadży" realizowane we współpracy z Grupą Opowiadaczy "Łowcy słów".

Uczestnicy mogą również zwiedzić Ratusz Staromiejski, po którym oprowadzi ich Krokodyl Alojzy – ulubieniec młodszej publiczności NCK. Alojzy przygotował liczne rebusy, łamigłówki i ciekawe historie, które uwielbia opowiadać swoim gościom.

Wydarzeniom patronuje portal Edupełzaki.
Gdańsk Czyta Dzieciom zwiń

zdjecie Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje wreszcie emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami. Niech więc Gdańsk czyta dzieciom!

Raz w miesiącu – w sobotę lub niedzielę – zapraszamy dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek. Spotkanie trwa ok. 50 minut. Po wspólnej lekturze zapraszamy dzieci do krótkiej dyskusji. Chcemy podarować im wolną przestrzeń do zdziwienia, wzruszenia i samodzielnego zastanawiania się. Zależy nam, aby znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Chcemy kierować się zasadą Janusza Korczaka, szacunku dla dziecka jako istoty myślącej. Następnie odbywamy warsztaty, podczas których zależy nam na wspólnych, twórczych działaniach rodziców z dziećmi. Chcemy, aby kontakt z książką obrazkową stał się dla nich inspiracją i pretekstem do wspólnej zabawy, abyśmy mieli odwagę i ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła: wyobraźni.

Czytajcie Państwo swoim dzieciom na głos, codziennie!

Autorzy:
Małżeństwo, Małgorzata Brajner – mama, aktorka Teatru Wybrzeże oraz Piotr Białas – grafik, projektant, właściciel tatastudio.

Wychowujemy trójkę dzieci: Ignasia, Marysię i Stasia. Zaszczepiliśmy im miłość do książek i teraz to nasza wspólna pasja:-) Gdańsk czyta dzieciom jest projektem, w którym chcemy się dzielić tą pasją z innymi rodzicami i ich dziećmi, ponieważ wierzymy, że literatura pomaga nam w wychowaniu naszych dzieci. Pobudza ich wyobrażnię, wzbogaca ich język i wiedzę ogólną. Uczy kreatywności, samodzielności, koncentracji, zdolności do refleksji i krytycznego myślenia, wreszcie - znakomicie buduje więź rodzic - dziecko.

Najbliższe spotkanie: 23 marca, godz. 15.00

AfryKamera dla dzieci zwiń

zdjecie
AfryKamera dla dzieci

Zapraszamy na kolejną odsłonę jedynego w Polsce festiwalu pokazującego Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów. W programie tegorocznej AfryKamery Repliki oprócz przeglądu kina afrykańskiego, stanowiącego główny komponent festiwalu, zaplanowaliśmy również atrakcje dla naszej najmłodszej publiczności:12 kwietnia (piątek)
, godz. 12.00 / miejsce: Sala Mieszczańska
             
Pokaz filmu Zarafa (reż. Rémi Bezançon, Jean-Christophe Lie, Francja, Belgia 2012, 75min.)

Film Zarafa to nie tylko przygodowa historia przyjaźni chłopca i zwierzęcia…

Kiedy w Europie po raz pierwszy zobaczono żyrafę?
Co oznacza pojęcie „Wolność”?
Czym były kolonializm i niewolnictwo?
Jak postrzegano Afrykę w XIX wieku?


Widzowie „Zarafy” zastanowią się nad tymi zagadnieniami przed projekcją filmu – podczas multimedialnego wstępu i krótkiej rozmowy, którą animować będzie Marta Maciejewska -  filmoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt pod adresem: agnieszka.cichocka@nck.org.pl   
Bilety: dla szkół(grupowe) - 8 zł/os., ulgowy – 10 zł, normalny – 12 zł


14 kwietnia (niedziela) godz. 12.00 / miejsce: Sala Mieszczańska
- WSTĘP WOLNY
Warsztaty Afrykańska podróż prowadzone przez Grupę Łowcy Słów

W trakcie naszego spotkania zajedziemy w głąb Czarnego Lądu. Odwieczna wędrówka antylop, ośnieżony szczyt Kilimandżaro, Madagaskar i pieśni baobabów a wszystko to zmieszane z podaniami i legendami Afryki.

Całość spotkania dzielić się będzie na dwie części:
1 Część informacyjno-baśniowa.
2 Część plastyczna (produkcja masek afrykańskich, papiero-plastyka)

Opowiadacze: Elżbieta i Groszek Stanilewicz

Zapisy przyjmujemy do 10 kwietnia pod adresem: edukultura@nck.org.pl
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej o festiwalu Afrykamera Repliki w Gdańsku: www.nck.org.pl

"Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji" - warsztaty komiksowe zwiń

Jeśli jesteś kobietą w wieku 18-35 lat i interesujesz się twórczością komiksową oraz problematyką społeczną, zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w Gdańsku w dniach 10-16 listopada 2013 r. w ramach projektu Women for Democratic (R)evolution" / "Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji.Projekt składa się z 5-dniowych warsztatów komiksowych, którym będą towarzyszyć: warsztat międzykulturowy, wystawy powarsztatowe, publikacje oraz program kulturalny.

Poprzez sztukę chcemy zwrócić uwagę na istotną rolę kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Przemyślenia 30 uczestniczek (Polska/Egipt) zostaną zaprezentowane w formie stworzonych przez nie komiksów, które pojawią się na wystawach w czterech polskich miastach oraz w Egipcie.

Szczegółowy program warsztatów już wkrótce.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału znajdują się w regulaminie.

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Kontakt:

comics.workshops@gmail.com
www.festiwalkulturswiata.pl

Agnieszka Cichocka – koordynatorka projektu i Festiwalu Kultur Świata:
agnieszka.cichocka@nck.org.pl // +48 604 636 615 // +48 58 326 10 13

Anna Miler – asystentka koordynatorki projektu:
Anna.m.miler@gmail.com // + 48 502 559 813


Harmonogram warsztatów i wernisażu:


10 listopada
– warsztat międzykulturowy
11-15 listopada - warsztaty komiksowe i program kulturalny (6 godz. warsztatowych dziennie)
16 listopada – wernisaż prac powstałych podczas warsztatów


Do pobrania

regulamin (pdf)
formularz zgłoszeniowy (pdf)
formularz zgłoszeniowy (doc)