współpraca międzynarodowa

Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

FilmNet

FilmNet zwiń

Z początkiem 2018 roku Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku rozpoczęło prace w ramach międzynarodowego projektu „Film Net – South Baltic Film and Culture Network”, współfinansowanego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk.
 
Liderem przedsięwzięcia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” (Elbląg, Polska). Partnerami projektu, oprócz Nadbałtyckiego Centrum Kultury, są: Centrum Kultury w Gorżdy (Gorżdy, Litwa), Instytut Nowych Mediów (Rostock, Niemcy), Reaktor Sydost (Vaxjo, Szwecja),  oraz Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk (Elbląg, Polska).
 
Celem przedsięwzięcia jest zacieśnienie współpracy pomiędzy instytucjami z regionu południowego Bałtyku, działającymi na polu upowszechniania kultury oraz edukacji na polu sztuki filmowej. W ramach wizyt studyjnych uczestnicy projektu będą zapoznawać się z funkcjonowaniem instytucji partnerskich a także kształtem lokalnej kultury filmowej. W rezultacie zawiązana zostanie sieć międzynarodowej współpracy instytucji kultury z krajów nadbałtyckich.
 
Nadbałtyckie Centrum Kultury jest odpowiedzialne za koordynację jednego z kluczowych elementów projektu: Baltic Identity Film Tour. Założeniem tego komponentu jest przygotowanie zestawu filmów krótkometrażowych z każdego kraju partnerskiego, który będzie skoncentrowany na tematyce związanej z bałtycką tożsamością. Pokazy filmowe w Polsce, Litwie, Niemczech i Szwecji uzupełnione zostaną dyskusjami ekspertów, które złożą się na efekt finalny – wydanie książki o bałtyckiej tożsamości, widzianej oczami europejskich filmowców.
 
Projekt „FilmNet” potrwa do stycznia 2020 roku.