19/02/2016

Polskie miasta wielokulturowe - między mitem a rzeczywistością - wspólny projekt polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh

Wspólny projekt polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh
Polskie miast wielokulturowe — między mitem o rzeczywistością

Projekt „Polskie miasta wielokulturowe", realizowany przez polską sieć Fundacji im. Anny Lindh (w tym przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku), stawia sobie za cel pokazanie dylematów i wyzwań stojących przed współczesnymi miastami w kontekście budowania społeczeństw wielokulturowych. Korzystając z formuły wizyt studyjnych (a w ich ramach warsztatów, debat, dyskusji, prezentacji, gier miejskich i spotkań) partnerzy projektu zaprezentują specyfikę Wrocławia, Lublina, Białegostoku i Gdańska. Wśród podejmowanych tematów pojawią się m.in. kwestie narracji miejskich, odkrywania tożsamości miasta, problem migracji i uchodźców, wielokulturowa przeszłość. Preludium projektu stanowiła debata w Centrum Wielokulturowym w Warszawie (28 września 2015 r.) i gra miejska na terenie Warszawy (29 września 2015 r.), realizowane w ramach dorocznego spotkania polskiej sieci przez Fundację na Rzecz Różnorodności Społecznej. Zobacz: http://www.alfpolska.orgispotkania-sieci.html#2015

W 2016 r. przewidziano cztery spotkania:
• Wrocław: 19-20 lutego
• Lublin: 17-19 marca
• Białystok: 21-23 kwietnia
• Gdańsk: druga połowa września

Projekt jest finansowany przez Eurośródziemnomorską Fundację Dialogu Kultur im. Anny Lindh. Jego adresatami są członkowie polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh.


Zapraszamy wszystkich członków polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh do udziału w planowanych spotkaniach!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc z każdej organizacji zapraszamy maksymalnie dwie osoby. W wizycie w każdym mieście mogą brać udział różne osoby z danej organizacji. Nabór chętnych do udziału w poszczególnych wizytach będzie odbywał się indywidualnie.

Międzynarodowe Centrum Kultury, jako koordynator projektu pokrywa koszty przejazdu (bilety autobusowe, bilety PKP [II klasa] lub zwrot kosztów podróży do wysokości ceny biletów PKP [II klasa] w przypadku podróży samochodem), zakwaterowania (w pokoju dwuosobowym) oraz wyżywienia uczestników spotkania. W przypadku dużej liczby zgłoszeń koordynator zastrzega sobie prawo do ograniczenia dofinansowania do jednej osoby z danej organizacji. Koszty noclegu pokrywane są jedynie w przypadku udziału w obu dniach wizyty.

W dniach 19-20 lutego 2016 r. Stowarzyszenie Nomada, partner projektu, oraz Międzynarodowe Centrum Kultury zapraszają do Wrocławia!

Zgłoszenia osób do udziału w wizycie przyjmowane są do 7 lutego 2016 r. Maile z wypełnionymi formularzami należy przesyłać na adresy: r.kusek@mck.krakow.pl, j.sanetra@mck.krakow.pl (formularz do pobrania)