Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenie

Internetowy dialog na żywo z kandydatami do Parlamentu Europejskiego

15-04-2019

Zapraszamy do internetowego dialogu z kandydatami do Parlamentu Europejskiego!

Do rozmowy na żywo zapraszamy 25 kwietnia 2019 r. w godzinach 10.00-18.00 
Wspólnie zadamy pytania nt. kluczowych kwestii związanych z przyszłością Europy i przyszłością kultury!

REJESTRACJA JEST JUŻ OTWARTA!


Gdzie:
Na stronie internetowej: http://jammart.eu z uczestnikami z całej Europy. Zespół organizacyjno-dyskusyjny będzie miał siedzibę w Brukseli w BOZAR.

Co i dlaczego:
W ramach naszej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego organizujemy 8-godzinny dialog na żywo w Internecie, witając obywateli i kluczowych decydentów politycznych UE, w tym kandydatów do Parlamentu Europejskiego z europejskich partii politycznych. To żywe forum idei i opinii ma na celu dalsze pogłębianie świadomości na temat istotnych kwestii dotyczących przyszłości kultury i Europy, zarówno wśród obywateli, jak i polityków, oraz umożliwienie wyborcom podejmowania świadomych decyzji w nadchodzących wyborach.

W tym roku idziemy dalej i dalej, zachęcając publiczność do udziału w sektorze kultury i poza nim, aby dyskutować na tematy, które dotyczą nas wszystkich jako obywateli Europy, aby podchodzić do nich z różnych perspektyw i kształtować szerszy obraz Europy, której chcemy i potrzebujemy na przyszłość.

Treść i struktura:

Głównymi tematami dialogu online na żywo na stronie cultureɘurope będą edukacja i badania naukowe, europejskie wartości i tożsamość, zatrudnienie i warunki pracy oraz zrównoważona przyszłość. Dla każdego tematu będzie osobny chatroom, w którym uczestnicy będą mogli swobodnie poruszać się po pokojach i wyrażać swoje opinie na tematy dla nich najważniejsze.

Przez cały dzień w dialogu będzie uczestniczyło wielu kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego i decydentów politycznych poprzez link wideo w Spotlight Sessions. Specjalny czat room zapowie ich obecność, a uczestnicy będą mogli zadać swoje pytania i mieć możliwość bezpośredniej interakcji z tymi specjalnymi gośćmi.

Debatę online zamknie sesja We Have Solutions!, trwająca około 2 godzin i zapewniająca przestrzeń do dzielenia się istniejącymi działaniami, alternatywnymi podejściami i eksperymentalnymi propozycjami, które mogą nas wyprowadzić z problemów omawianych w ciągu dnia.

Next Generation, Please! (Następne pokolenie, proszę!) KILKNIJ TUTAJ
Live Online Dialogue odbędzie się równolegle z wydarzeniem zamykającym projekt Next Generation, Please! w BOZAR w Brukseli. Projekt łączy młodych ludzi, artystów i polityków w celu napisania nowego rozdziału w historii Europy. Odbywa się on poprzez poranną dyskusję przy okrągłym stole, prowadzącą do opracowania Manifestu Młodzieży. Prezentacja Manifestu Młodzieży i reakcje polityków na niego będą transmitowane na żywo we własnej sesji Spotlight Session podczas debaty online.


Więcej informacji:
W Zarysie programu Dialogu on-line na żywo można znaleźć szczegółowe opisy tematów każdego z czatów, więcej informacji na temat struktury dialogu oraz wstępny zarys programu dnia.

Partnerzy:
Aby osiągnąć cele i zakres tego internetowego dialogu na żywo, Culture Action Europe jest w trakcie procesu partnerstwa z kluczowymi organizacjami społeczeństwa obywatelskiego z sektorów młodzieży, edukacji, zaangażowania obywateli i praw człowieka. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą w dyskusji online, skontaktuj się z nami: contact@cultureactioneurope.org

Potwierdzonymi partnerami są Europejska Fundacja Kulturalna, BOZAR, ENCATC, Europa Nostra, Erasmus Student Network, Friends of the Earth Europe, Lifelong Learning Platform.

Dołącz do nas i podziel się z nami!

Dialog on-line na żywo jest otwarty dla wszystkich i mamy nadzieję, że dotrzemy do jak największej liczby osób z różnych środowisk i obszarów zainteresowań, mając tym samym możliwość przedyskutowania przyszłości Europy z decydentami UE.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ!