Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenia

Wydarzenia z kategorii: Konferencje

Ukraina - bliskie sąsiedztwo

Ratusz Staromiejski, 16-11-2012 - 17-11-2012

Ukraina - bliskie sąsiedztwo
więcej

Europa z widokiem na przyszłość. Konferencja.

Gdańska Galeria Miejska, Europejskie Centrum Solidarności, Ratusz Staromiejski,, 07-11-2012 - 09-11-2012

Europa z widokiem na przyszłość. Konferencja. W dniach 7- 8 listopada w Gdańsku odbędzie się™ Konferencja Europa z widokiem na przyszłość†, a od 8 do 15 listopada 2012 Polsko-Biał‚oruskie Seminarium Translatorskie Tłumacze bez granic. więcej

Konferencja "Estetyka jako narracja i metanarracja"

Uniwersytet Gdański, WNS, 27-09-2012 - 28-09-2012

Konferencja Estetyka jako narracja i metanarracja.

Szczegóły tutaj
więcej

Gdańsk - miasto zabytek

Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Gdańsk, 24-05-2012 - 26-05-2012

Zapraszamy na wspólny projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Instytutu Historii Sztuki UG, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Polskiej Akademii Nauk, Biblioteki Gdańskiej, Archiwum Państwowego w Gdańsku i Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – w ramach X Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Obecna realizacja jest kontynuacją wielu interdyscyplinarnych projektów, realizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, a dot. wizji Gdańska i jego najważniejszych strategicznych wyzwań.

Wielogłosowa rozmowa o Gdańsku - mieście historycznym, z dużym potencjałem dziedzictwa kulturowego, odbywa się w czasie i kontekście znaczących przewartościowań cywilizacyjnych. Widoczne są zmiany, jakie cywilizacja wnosi do naszego stosunku odnośnie dziedzictwa i jak dziedzictwo nieustająco weryfikuje stosunek do cywilizacji.

Konsultacja naukowa:
prof. Małgorzata Omilanowska
dr hab. inż. arch. Lucyna Nyka
dr inż. arch. Jakub Szczepański


Pomysł i opracowanie projektu – mgr Bronisława Dejna, kurator
Pomysł wystaw, scenariusze wędrówek – mgr Klaudiusz Grabowski
Realizacja projektu - mgr Bronisława Dejna i mgr Klaudiusz Grabowski
więcej

V Pomorski Kongres Obywatelski

Politechnika Gdańska, 21-04-2012

V jubileuszowy Pomorski Kongres Obywatelski, odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2012 r. w gmachu Politechniki Gdańskiej w godz. 10.00-16.30. Hasłem przewodnim będą Wyzwania strategiczne Pomorza.

Obrady odbędą w 5 sesjach tematycznych:

1.    Wartości, na których chcemy oprzeć rozwój Pomorza
2.    Szanse młodego pokolenia – czy młodzi są przygotowani do samodzielności?
3.    Rodzice i szkoła – jak ułożyć wzajemne relacje dla dobra dziecka?
4.    Jaka energetyka? Wybór na pokolenia
5.    Inteligentne sieci – nowe szanse dla biznesu i Pomorzan?

W tym roku wśród mówców Kongresu obok Marszałka Województwa Mieczysława Struka znajdą się m.in. były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, prof. Jadwiga Staniszkis, Komisarz UE ds. budżetu dr Janusz Lewandowski, Poseł na Sejm Jarosław Sellin, a także jeden z najciekawszych w Europie myślicieli jutra (progressive thinker) prof. Mario Raich ze Szwajcarii.

Każdy ma prawo mówić o wartościach – debata obywatelska
więcej

Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej. Przestrzeń wokół nas

Ratusz Staromiejski, 12-04-2012

Szacunek do własnego środowiska świadczy o poziomie kultury narodu. Od wykształconej w młodym wieku wrażliwości na jakość otoczenia (rozumianego zarówno jako środowisko zbudowane jak naturalne) zależą przyszłe zachowania związane z właściwym użytkowaniem przestrzeni naszego Kraju. - architekt Dariusz Śmiechowski

Samorząd Województwa Pomorskiego ustanowił rok 2012 – Rokiem Krajobrazów Pomorza. Inicjatywie tej towarzyszy szereg wydarzeń związanych z tematem przewodnim.
Jednym z nich jest konferencja metodyczna pt. Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej. Przestrzeń wokół nas, kierowana – przede wszystkim – do nauczycieli pomorskich szkół, a także przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, oraz osób zainteresowanych edukacją przestrzenną, krajobrazową i regionalną.

Podczas Konferencji zainicjowany zostanie konkurs na projekty edukacyjne, przybliżające dzieciom i młodzieży podstawowe zagadnienia związane z przestrzenią i krajobrazem, a także prezentację specyfiki pomorskich krajobrazów.

Karta zgłoszenia na konferencję znajduje się na stronie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku www.cen.gda.pl
Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo do dnia 6 kwietnia 2012 r.
więcej

Gdańsk Czyta Dzieciom

Ratusz Staromiejski, 10-12-2011


Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Gdańsk czyta dzieciom pt. Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj? Markusa Majaluomy/Wydawnictwo Bona

Książkę przeczytają Małgorzata Brajner oraz Grzegorz Gzyl -  aktorzy Teatru Wybrzeże

Słodkie warsztaty poprowadzą Fajne Baby!

http://www.facebook.com/gdanskczytadzieciom


START: godz: 15:00
WSTĘP: bezpłatne wejściówki do odebrania w księgarni w Ratuszu Staromiejskim oraz w Księgarni GWO w Teatrze Wybrzeże. Ilość miejsc ograniczona więcej

Marian Kołodziej. Teatr życia

Centrum św. Jana, Ratusz Staromiejski, 04-12-2011 - 06-12-2011

Zapraszamy serdecznie na projekt poświęcony twórczości Mariana Kołodzieja. We współpracy z Muzeum Narodowym i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało Theatrum vitae. Marian Kołodziej. Teatr życia

Kołodziej, znakomity scenograf teatralny i filmowy, twórca ołtarzy papieskich w Gdańsku i Sopocie, wielu świetnych wystaw, to także - a może przede wszystkim - autor Klisz pamięci. Labiryntów Mariana Kołodzieja, wstrząsającej instalacji poświęconej osobistym przeżyciom z okresu II Wojny Światowej (Marian Kołodziej, naznaczony numerem 432, więziony był w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau). więcej

Wystawa fotografii "Congo in Limbo" Cedrica Gerbehaye

Ratusz Staromiejski, 20-11-2011 - 12-12-2011

Wystawa fotografii "Congo in Limbo" Cedrica Gerbehaye
W ramach tegorocznych Spotkań ze światem, zapraszamy serdecznie na wystawę cyklu Congo in Limbo autorstwa światowej sławy fotoreportera Cedrica Gerbehaye oraz na spotkanie z artystą, które poprowadzi Adam Mazur.

WERNISAŻ: 20 listopada 2011 r., w Galerii NCK (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk)
START: ok. godz. 18.00
PROWADZENIE: Anna Zalewska – kuratorka wystawy oraz Krzysztofa Miękusa.
Wystawa czynna będzie do 12 grudnia, codziennie w godz. 10.00-18.00, wstęp 1 zł.

Spotkanie z Cedriciem Gerbehaye: 25 listopada w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego

START: godz. 17.00.


więcej

„Gotycki kościół św. Jana w Gdańsku – cmentarzem” - konferencja naukowa

Ratusz Staromiejski, Centrum św. Jana, 20-10-2011 - 21-10-2011

„Gotycki kościół św. Jana w Gdańsku – cmentarzem” - konferencja naukowa


Konferencja autorstwa Nadbałtyckiego Centrum Kultury poświęcona będzie procesowi wnikliwego odczytywania warstw dziedzictwa zabytkowej substancji funeralnej - pochówków, epitafiów, płyt nagrobnych etc. - nagromadzonej przez wieki w gotyckim kościele św. Jana w Gdańsku. Zamierzeniem konferencji jest przede wszystkim dyskusja wokół funeralnego dziedzictwa kościoła i jego funkcjonowania w docelowej przestrzeni, ale też ważną częścią programu konferencji będą teoretyczne rozważania z pogranicza różnych nauk oraz szerokie konteksty interpretacji badawczych najnowszych odkryć.

więcej

KONFERENCJA NAUKOWA FUTBOL W ŚWIECIE SZTUKI

Ratusz Staromiejski, Uniwerstytet Gdański, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, 06-10-2011 - 08-10-2011

KONFERENCJA NAUKOWA FUTBOL W ŚWIECIE SZTUKI


Konferencja naukowa Futbol w świecie sztuki pomyślana została jako rodzaj zaplecza intelektualnego dla Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, na rok przed ich organizacją. Uczestnicy konferencji prześledzą obecność piłki nożnej w przestrzeni różnych dziedzin sztuki: literaturze, filmie, teatrze oraz szeroko pojętej kulturze.

WSTĘP
wolny

więcej

Międzynarodowa Konferencja WIĘCEJ KULTURY – WE ARE MORE! [Otwarty Kurort Kultury]

Międzydyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne " Zatoka Sztuki", Uniwersytet Gdański, 28-07-2011 - 30-07-2011


Międzynarodowa Konferencja WIĘCEJ KULTURY – WE ARE MORE! jest projektem, które Stowarzyszenie Kultura Miejska zrealizuje w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultury.
Konferencja obejmuje dwa obszary tematyczne: kultura w wymiarze politycznym oraz partycypacyjnym, a jej efekty zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, we wrześniu 2011 r.


Zapraszamy do oglądania relacji na żywo w Internecie na www.otwartykurortkultury.eu

więcej

IV Pomorski Kongres Obywatelski

Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12, 21-05-2011

IV Pomorski Kongres Obywatelski
Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Pomorskim Kongresie Obywatelskim, który tym razem odbędzie się pod hasłem Podmiotowość dla rozwoju. Publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać zaproszonych gości, ale również zabrać głos w dyskusji.

START: godz. 10.00
WSTĘP wolny więcej

CZESŁAWA MIŁOSZA "PÓŁNOCNA STRONA" - konferencja

Ratusz Staromiejski, Wydział Filologiczny UG, 21-03-2011 - 22-03-2011

CZESŁAWA MIŁOSZA "PÓŁNOCNA STRONA" - konferencja


Czym jest dla dzieła i biografii Czesława Miłosza symbolika romantycznej Północy i klasycznego Południa? Czy autor Rodzinnej Europy i Widzeń nad Zatoką San Francisco kreował raczej opozycję centrum i prowincji, a w pamięci o własnym miejscu i rodowodzie znajdował busolę, z którą „podróżny świata” może orientować się w najdalszych przestrzeniach i zachować tożsamość będąc otwartym na inne wartości?

Kurator konferencji, prof. dr hab. Małgorzata Czermińska.
WSTĘP wolny
 

więcej

ART LINE – konferencja prasowa

Gdynia, 19-01-2011


Serdecznie zapraszamy przedstawicieli prasy i mass mediów na konferencję poświęconą międzynarodowemu projektowi Art Line.

więcej