Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wydarzenia

Wydarzenia z kategorii: Konferencje

Gdańsk Czyta Dzieciom

Ratusz Staromiejski, 10-12-2011


Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Gdańsk czyta dzieciom pt. Tato, kiedy przyjdzie Święty Mikołaj? Markusa Majaluomy/Wydawnictwo Bona

Książkę przeczytają Małgorzata Brajner oraz Grzegorz Gzyl -  aktorzy Teatru Wybrzeże

Słodkie warsztaty poprowadzą Fajne Baby!

http://www.facebook.com/gdanskczytadzieciom


START: godz: 15:00
WSTĘP: bezpłatne wejściówki do odebrania w księgarni w Ratuszu Staromiejskim oraz w Księgarni GWO w Teatrze Wybrzeże. Ilość miejsc ograniczona więcej

Marian Kołodziej. Teatr życia

Centrum św. Jana, Ratusz Staromiejski, 04-12-2011 - 06-12-2011

Zapraszamy serdecznie na projekt poświęcony twórczości Mariana Kołodzieja. We współpracy z Muzeum Narodowym i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury zorganizowało Theatrum vitae. Marian Kołodziej. Teatr życia

Kołodziej, znakomity scenograf teatralny i filmowy, twórca ołtarzy papieskich w Gdańsku i Sopocie, wielu świetnych wystaw, to także - a może przede wszystkim - autor Klisz pamięci. Labiryntów Mariana Kołodzieja, wstrząsającej instalacji poświęconej osobistym przeżyciom z okresu II Wojny Światowej (Marian Kołodziej, naznaczony numerem 432, więziony był w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau). więcej

Wystawa fotografii "Congo in Limbo" Cedrica Gerbehaye

Ratusz Staromiejski, 20-11-2011 - 12-12-2011

Wystawa fotografii "Congo in Limbo" Cedrica Gerbehaye
W ramach tegorocznych Spotkań ze światem, zapraszamy serdecznie na wystawę cyklu Congo in Limbo autorstwa światowej sławy fotoreportera Cedrica Gerbehaye oraz na spotkanie z artystą, które poprowadzi Adam Mazur.

WERNISAŻ: 20 listopada 2011 r., w Galerii NCK (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk)
START: ok. godz. 18.00
PROWADZENIE: Anna Zalewska – kuratorka wystawy oraz Krzysztofa Miękusa.
Wystawa czynna będzie do 12 grudnia, codziennie w godz. 10.00-18.00, wstęp 1 zł.

Spotkanie z Cedriciem Gerbehaye: 25 listopada w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego

START: godz. 17.00.


więcej

„Gotycki kościół św. Jana w Gdańsku – cmentarzem” - konferencja naukowa

Ratusz Staromiejski, Centrum św. Jana, 20-10-2011 - 21-10-2011

„Gotycki kościół św. Jana w Gdańsku – cmentarzem” - konferencja naukowa


Konferencja autorstwa Nadbałtyckiego Centrum Kultury poświęcona będzie procesowi wnikliwego odczytywania warstw dziedzictwa zabytkowej substancji funeralnej - pochówków, epitafiów, płyt nagrobnych etc. - nagromadzonej przez wieki w gotyckim kościele św. Jana w Gdańsku. Zamierzeniem konferencji jest przede wszystkim dyskusja wokół funeralnego dziedzictwa kościoła i jego funkcjonowania w docelowej przestrzeni, ale też ważną częścią programu konferencji będą teoretyczne rozważania z pogranicza różnych nauk oraz szerokie konteksty interpretacji badawczych najnowszych odkryć.

więcej

KONFERENCJA NAUKOWA FUTBOL W ŚWIECIE SZTUKI

Ratusz Staromiejski, Uniwerstytet Gdański, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, 06-10-2011 - 08-10-2011

KONFERENCJA NAUKOWA FUTBOL W ŚWIECIE SZTUKI


Konferencja naukowa Futbol w świecie sztuki pomyślana została jako rodzaj zaplecza intelektualnego dla Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, na rok przed ich organizacją. Uczestnicy konferencji prześledzą obecność piłki nożnej w przestrzeni różnych dziedzin sztuki: literaturze, filmie, teatrze oraz szeroko pojętej kulturze.

WSTĘP
wolny

więcej

Międzynarodowa Konferencja WIĘCEJ KULTURY – WE ARE MORE! [Otwarty Kurort Kultury]

Międzydyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne " Zatoka Sztuki", Uniwersytet Gdański, 28-07-2011 - 30-07-2011


Międzynarodowa Konferencja WIĘCEJ KULTURY – WE ARE MORE! jest projektem, które Stowarzyszenie Kultura Miejska zrealizuje w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultury.
Konferencja obejmuje dwa obszary tematyczne: kultura w wymiarze politycznym oraz partycypacyjnym, a jej efekty zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, we wrześniu 2011 r.


Zapraszamy do oglądania relacji na żywo w Internecie na www.otwartykurortkultury.eu

więcej

IV Pomorski Kongres Obywatelski

Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12, 21-05-2011

IV Pomorski Kongres Obywatelski
Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Pomorskim Kongresie Obywatelskim, który tym razem odbędzie się pod hasłem Podmiotowość dla rozwoju. Publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać zaproszonych gości, ale również zabrać głos w dyskusji.

START: godz. 10.00
WSTĘP wolny więcej

CZESŁAWA MIŁOSZA "PÓŁNOCNA STRONA" - konferencja

Ratusz Staromiejski, Wydział Filologiczny UG, 21-03-2011 - 22-03-2011

CZESŁAWA MIŁOSZA "PÓŁNOCNA STRONA" - konferencja


Czym jest dla dzieła i biografii Czesława Miłosza symbolika romantycznej Północy i klasycznego Południa? Czy autor Rodzinnej Europy i Widzeń nad Zatoką San Francisco kreował raczej opozycję centrum i prowincji, a w pamięci o własnym miejscu i rodowodzie znajdował busolę, z którą „podróżny świata” może orientować się w najdalszych przestrzeniach i zachować tożsamość będąc otwartym na inne wartości?

Kurator konferencji, prof. dr hab. Małgorzata Czermińska.
WSTĘP wolny
 

więcej

ART LINE – konferencja prasowa

Gdynia, 19-01-2011


Serdecznie zapraszamy przedstawicieli prasy i mass mediów na konferencję poświęconą międzynarodowemu projektowi Art Line.

więcej

POLSKA JAKO TEKST. POLSKA JAKO SPEKTAKL. Dyskursy, narracje, inscenizacje

Ratusz Staromiejski, 13-12-2010 - 14-12-2010

POLSKA JAKO TEKST. POLSKA JAKO SPEKTAKL. Dyskursy, narracje, inscenizacje


„Jeżeli Polska jest tekstem, to jak go czytać, jak interpretować, przy pomocy jakich narzędzi?”
to pytanie kuratorzy konferencji stawiają jej uczestnikom – kulturoznawcom, socjologom, historykom, reżyserom, pisarzom, antropologom, językoznawcom z całego kraju. Interdyscyplinarna konferencja przekroczy granice specjalizacji różnych dziedzin humanistyki, przybliżając różne optyki, przez które patrzymy na nasz kraj i we wzajemnej inspiracji szukać będzie zarówno odpowiedzi, jak i nowych pytań o to w jakiej rzeczywsistości żyjemy.

więcej

Nekropolie Pomorza - konferencja

Ratusz Staromiejski, 26-10-2010 - 28-10-2010

Nekropolie Pomorza - konferencja

Zapraszamy na interdyscyplinarną konferencję naukową Nekropolie Pomorza. Przedmiotem spotkania będzie opisanie pomorskich cmentarzy oraz analiza towarzyszących zjawisk funeralnych. Przedstawimy cmentarze zarówno dawne, które przywołujemy z zapomnienia, jak i te zagrożone niepamięcią, oraz obecne, którym powierzamy naszych bliskich zmarłych.

więcej

5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Ratusz Staromiejski, 21-10-2010 - 23-10-2010

5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Już po raz piąty Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.
Spotkania stanowią miejsce prezentacji i promocji najciekawszych dokonań w dziedzinie ilustracji książkowej w Polsce i za granicą, szczególną uwagę skupiając na książkach adresowanych do najbardziej wrażliwych odbiorców - dzieci.

Głównym tematem tegorocznej edycji jest humor i śmiech w książkach dla dzieci. Jaki typ humoru lubią autorzy książek dla dzieci, a jaki dzieci? Czy i po co potrzebny jest śmiech, dlaczego tak chętnie pisane są bajki na opak  i czy są  jakieś granice dowcipu w książkach dla najmłodszych? Wszystkie te pytania zadamy gościom BSI, którzy wezmą udział w dyskusjach i prezentacjach autorskich.

więcej

Premiera płyty Lecha Makowieckiego

Ratusz Staromiejski, 18-09-2010

Premiera płyty Lecha Makowieckiego Początek: godz. 18.00
wstęp wolny


Zapraszamy Państwa na spotkanie z Artystą i jego nową płytą do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Na rynku muzycznym pojawiła się płyta Lecha Makowieckiego z premierowymi balladami wojennymi pt. Katyń 1940 - ostatni list.

Krążek zawiera 10 utworów, opisujących najważniejsze dla Polski epizody  II wojny światowej.
Oficjalnie są to piosenki zupełnie nieznane, jednak w internecie (zwłaszcza na You Tubie) mają już swych zagorzałych fanów... Tytułowy utwór z płyty doczekał się już  kilkunastu wersji i grubo ponad pół miliona wejść. Wpisy młodych internautów są wzruszające... Właściwie to tylko dlatego Artysta postanowił sam wydać tę „śpiewaną lekcję historii”.

więcej

Konferencja w ramach festiwalu "Dźwięki Północy"

Ratusz Staromiejski, 02-09-2010

Początek godz. 10.00

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na konferencję „Edukacja w zakresie muzyki tradycyjnej w Polsce i Norwegii” w ramach projektu „Panorama Norweska”.

Celem konferencji jest prezentacja działań edukacyjnych w zakresie muzyki tradycyjnej w Polsce i Norwegii. Muzyka tradycyjna – tańce ludowe, melodie taneczne, pieśni a także specyfika wykonawcza charakterystyczna dla poszczególnych regionów - jest częścią dziedzictwa kulturowego naszych krajów. Podczas konferencji będziemy się zastanawiać w jaki sposób, poprzez edukację, można ten skarb ocalić i przekazać w jak najlepszej formie przyszłym pokoleniom.


           

Projekt „Panorama Norweska” jest finansowany w ramach funduszu Wymiany Kulturalnej. Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

więcej

30. Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy

Gdańsk, 25-07-2010 - 01-08-2010

30. Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy W 2010 roku Dźwięki Północy poświęcone są Norwegii. Przez cały tydzień w środku lata Gdańsk stanie się miejscem spotkania z kulturą tego niezwykłego kraju i jego muzyczną tradycją. Dzięki wielkiej dbałości o zachowanie i twórczą interpretację swojej tradycji Norwegowie mogą poszczycić się bogactwem oryginalnych zespołów folkowych oraz doskonale wykształconych muzyków.

W ramach Festiwalu odbędą się koncerty plenerowe oraz kameralne przybliżające polskim odbiorcom folkową scenę norweską. Kontynuujemy zainaugurowaną w czasie poprzedniej edycji imprezy część warsztatową, zakończoną nocną zabawą taneczną. W tym roku poszerzamy ofertę także o warsztaty muzyczne i wokalne. Planujemy pokazy filmów etnograficznych i dokumentalnych związanych z tematyką, nie tylko muzycznej, kultury Skandynawii oraz konferencję poruszającą problematykę muzyki ludowej w systemie edukacji w Polsce i Skandynawii. W jubileuszowym Roku Chopinowskim zaprezentujemy także nowe folkowe interpretacje i inspiracje muzyką genialnego polskiego kompozytora.

Szczególnym wydarzeniem Festiwalu jest norwesko-polski projekt Seabridge, przygotowany we współpracy z norweskimi Partnerami: Førde Folk Music Festival oraz Norwegian Traditional Dance and Music Agency. Seabridge to oryginalne połączenie tradycyjnych i unikalnych elementów kultury muzycznej obydwu krajów. Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy artystów z doskonale znanej w Polsce i Zagranicą grupy Kroke oraz norweskiego tria Tindra, którzy zagrają na jednej scenie, tym samym podejmując próbę budowy nad Bałtykiem muzycznego pomostu pomiędzy Polską i Norwegią.
 

           

Projekt Panorama Norweska dofinansowany w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej. Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

więcej informacji na www.dzwiekipolnocy.pl
więcej