Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wydarzenia

Wydarzenia z kategorii: Spotkania literackie

Promocja książki dr. Daniela Czerwińskiego „Pierwsza dekada. Aparat bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945–1956"

NCK - Ratusz Staromiejski, 25-01-2017

Promocja książki dr. Daniela Czerwińskiego „Pierwsza dekada. Aparat bezpieczeństwa w województwie gdańskim w latach 1945–1956" Książka jest najnowszą, 59 publikacją wydaną w ramach serii wydawniczej gdańskiego oddziału IPN. Według autora: "Książka stanowi pierwszą tak szeroką próbę charakterystyki działalności UB na poziomie wojewódzkim. Pokazuje nie tylko strukturę i ludzi tworzących aparat bezpieczeństwa, ale odsłania jednocześnie mechanizmy funkcjonowania komunistycznego aparatu represji." więcej

Thobias von Düren. Koncert muzyki na Boże Narodzenie / Promocja serii wydawniczej Thesaurus Musicae Gedanensis, vol. II

NCK - Ratusz Staromiejski, 12-01-2017

Thobias von Düren. Koncert muzyki na Boże Narodzenie / Promocja serii wydawniczej Thesaurus Musicae Gedanensis, vol. II Koncertowi towarzyszyć będzie promocja drugiego tomu serii wydawniczej Thesaurus Musicae Gedanensis, będącego źródłowo-krytyczną edycją kompozycji Thobiasa von Dürena.  więcej

Spotkanie z okazji 95. rocznicy urodzin Heleny Zawistowskiej

NCK - Ratusz Staromiejski, 11-01-2017

Spotkanie z okazji 95. rocznicy urodzin Heleny Zawistowskiej
Helena Zawistowska, ur. 3 stycznia 1922 r. w Wilnie, studiowała medycynę na tajnym Uniwersytecie Stefana Batorego, jednocześnie uczestnicząc w ruchu oporu – w Armii Krajowej. Więziona wraz z rodziną na Łukiszkach, została zesłana do Saratowa. Po wojnie, w 1948 roku, została przesiedlona do Gdańska, tu ukończyła Akademię Medyczną; w 1964 roku obroniła doktorat.
Od lat jest członkiem Oddziału Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, przed laty bardzo aktywnie włączającym się w jego prace, a także Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. 
więcej

Spotkanie z Dorotą Karaś, autorką biografii "Cybulski. Podwójne salto"

NCK - Ratusz Staromiejski, 10-01-2017

Spotkanie z Dorotą Karaś, autorką biografii "Cybulski. Podwójne salto"
"Było ich dwóch. Pierwszego znają wszyscy: największy gwiazdor filmowy epoki, obiekt westchnień tysięcy kobiet, kultowy Maciek Chełmicki w >>Popiele i Diamencie<<.
Drugiego znali nieliczni: chłopak z nerwicą natręctw i kompleksami [...]."
więcej

Ratusz Starego Miasta w Gdańsku. Historia. Architektura. Wnętrza - promocja książki

NCK - Ratusz Staromiejski, 30-12-2016

Ratusz Starego Miasta w Gdańsku. Historia. Architektura. Wnętrza - promocja książki „Budynek Ratusza Starego Miasta nie jest symbolem Gdańska jak Żuraw czy Fontanna Neptuna, nie dominuje także w jego panoramie jak Bazylika Mariacka czy Ratusz Głównego Miasta. Splot wypadków dziejowych sprawił jednak, że skromnych rozmiarów obiekt przy ulicy Korzennej jest jednym z najcenniejszych gdańskich zabytków."  więcej

Metropolia Jest Okey - dzień trzeci / muzyka, literatura

NCK - Ratusz Staromiejski, Klub Parlament / Gdańsk, 28-12-2016

Metropolia Jest Okey - dzień trzeci / muzyka, literatura Metropolia Jest Okey - dzień trzeci / muzyka, literatura
więcej

CLVXII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

NCK - Ratusz Staromiejski, 27-11-2016

CLVXII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku CLVXII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku  więcej

Opowiedz mi bajkę - Òpòwiédz mie bôjkã – Tell me a fairy tale... 2 - promocja książki

Muzeum Piśmiennictwa i muzyki Kaszubsko-Pomowskiej, Wejherowo, 15-11-2016

Opowiedz mi bajkę - Òpòwiédz mie bôjkã – Tell me a fairy tale... 2 - promocja książki
Chcemy przekazać Czytelnikowi trójjęzyczny zbiór bajek, baśni legend kaszubskich wraz z nagraną w trzech językach płytą CD. W programie ogłoszenie wyników Konkursów Literackiego „Zwierciadełka kaszubskie” i Plastycznego „Malujemy Kaszuby” oraz rozmowa z aktorami: Julią Pietruchą i Zbigniewem Jankowskim.
więcej

"Bajki, legendy i podania kaszubskie – dawniej i dziś" - konferencja

NCK - Ratusz Staromiejski, 03-11-2016

"Bajki, legendy i podania kaszubskie – dawniej i dziś" - konferencja Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Uniwersystet Gdański zapraszają do udziału w konferencji "Bajki, legendy i podania kaszubskie – dawniej i dziś" więcej

CLVXI Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

NCK - Ratusz Staromiejski, 30-10-2016

CLVXI Krakowski Salon Poezji w Gdańsku
Maja Barełkowska, aktorka Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, zaprezentuje fragmenty Księgi Hioba w tłumaczeniu Czesława Miłosza.
więcej

Henryk. Niezwykła historia ojczyma Anny German - promocja książki Wojciecha Karpińskiego

NCK - Ratusz Staromiejski, 10-10-2016

Henryk. Niezwykła historia ojczyma Anny German - promocja książki Wojciecha Karpińskiego
Wojciech Karpiński przeprowadza pasjonujące śledztwo, odtwarzając powikłane losy tajemniczej i wpływowej postaci polskiej kultury XX wieku — Henryka Krzeczkowskiego (1921-1985). Oficer komunistycznego wywiadu i mentor młodych konserwatystów, wychowanek żydowskiego gimnazjum i członek redakcji katolickiego „Tygodnika Powszechnego”, zmieniał nazwiska i fabularyzował swój życiorys, będąc przy tym człowiekiem prawym i konsekwentnym. Książka Karpińskiego w mistrzowski sposób przedstawia ukryte wątki tej niezwykłej biografii. Pozwala dociec, kim był Henryk Krzeczkowski, zrozumieć, na czym polegała siła jego oddziaływania i życiowa strategia, w której zmyślenie skrywało to, co głęboko prawdziwe. 
Nowe, poszerzone wydanie głośnej książki pozwala jeszcze dokładniej dociec, kim był Henryk Krzeczkowski — ojczym Anny German, która dzięki niemu mogła wyjechać z ZSRR i stać się Polką.
więcej

"Srebrzysko. Powieść dla dorosłych" - spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

NCK - Ratusz Staromiejski, 27-09-2016

"Srebrzysko. Powieść dla dorosłych" - spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem
Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem i jego najnowszą książką: "Srebrzysko. Powieść dla dorosłych". Z pisarzem rozmawia Krystyna Chwin.
więcej

Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

NCK - Ratusz Staromiejski, 25-09-2016

Krakowski Salon Poezji w Gdańsku
Poeta z Indii - Rabindranath Tagore. Czytają: Marta Jankowska, Ryszard Ronczewski, Piotr Jankowski. 
więcej

„Czytanie Pomorza”: literackie wizje lokalne #2 - Przez Kaszuby śladami Remusa, przewodnik: Jarosław Ellwart

Kaszuby, 09-07-2016

„Czytanie Pomorza”: literackie wizje lokalne #2 - Przez Kaszuby śladami Remusa, przewodnik: Jarosław Ellwart Już w najbliższą sobotę ruszymy na wyprawę po Kaszubach, śladami Remusa, bohatera epopei Aleksandra Majkowskiego. Naszym przewodnikiem będzie Jarosław Ellwart, wydawca, fotograf i krajoznawca, założyciel i właściciel gdyńskiego Wydawnictwa Region, autor i współautor ponad 30 przewodników po Pomorzu, działacz regionalny. Kaszuba. więcej

Gdańsk Kazimierza Macura: Z historii konserwacji i odbudowy zabytków w latach 1936–2000 - promocja książki Andrzeja Macura

NCK - Ratusz Staromiejski, 29-06-2016

Gdańsk Kazimierza Macura: Z historii konserwacji i odbudowy zabytków w latach 1936–2000 - promocja książki Andrzeja Macura Panorama naszego miasta nie prezentowałaby się tak wspaniale gdyby nie Kazimierz Macur. Jego dziełem są projekty rekonstrukcji Zielonej Bramy, Baszty Łabędź, hełmów: Ratusza Głównego Miasta, kościoła św. Katarzyny, św. Barbary i wielu innych. Trudy pracy Kazimierza Macura oraz jego obszerny dorobek zebrał i opisał - syn Andrzej, także architekt.
więcej