Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenia

Wydarzenia z kategorii: Sztuki wizualne

"UFO Projekt" Szymona Rogińskiego

Kościół św. Jana, 16-11-2010 - 06-12-2010

"UFO Projekt" Szymona Rogińskiego
„Moja praca nad tym cyklem była inspirowana przez mojego przyjaciela i pomocnika - Grzegorza. Jego głęboka wiara w możliwość napotkania UFO podczas naszych nocnych wypraw, sprawiła, że zwróciłem swój obiektyw w stronę gwiazd. (…)”

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Transfotografia i czynna jest codziennie 11.00-18.00 do 6 grudnia.

więcej

5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Ratusz Staromiejski, 21-10-2010 - 23-10-2010

5. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Już po raz piąty Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku serdecznie zaprasza na Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.
Spotkania stanowią miejsce prezentacji i promocji najciekawszych dokonań w dziedzinie ilustracji książkowej w Polsce i za granicą, szczególną uwagę skupiając na książkach adresowanych do najbardziej wrażliwych odbiorców - dzieci.

Głównym tematem tegorocznej edycji jest humor i śmiech w książkach dla dzieci. Jaki typ humoru lubią autorzy książek dla dzieci, a jaki dzieci? Czy i po co potrzebny jest śmiech, dlaczego tak chętnie pisane są bajki na opak  i czy są  jakieś granice dowcipu w książkach dla najmłodszych? Wszystkie te pytania zadamy gościom BSI, którzy wezmą udział w dyskusjach i prezentacjach autorskich.

więcej

5. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes" 2010

kościół św. Jana, 30-09-2010

5. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes" 2010

Wkrótce już po raz piąty podzielimy się z Państwem najlepszymi polskimi jednominutówkami!
Pokaz finałowy festiwalu, podczas którego ujawnimy zwycięzców wyłonionych przez Jury w składzie Monika Bokiniec, Robert Turło i Lesław Dobrucki powróci w tym roku w gościnne progi kościoła św. Jana.

START: godz. 20.00
WSTĘP wolny

więcej

Pokaz The best of 2006>2009 – najlepsze filmy jednominutowe!

Galeria Pionova, 22-09-2010

Początek: godz. 19.00


Pokaz The best of 2006>2009 – najlepsze filmy jednominutowe!

Na kilka dni przed Finałem Gdańskim 2010, na rozgrzewkę POKAZ z archiwum Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes
The best of 2006>2009

Polska edycja Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes obchodzi w tym roku już swoje 5 urodziny. Z tej okazji powstała kompilacja najlepszych jednominutówek stworzona z 4 archiwalnych edycji festiwalu. Wyszperane w archiwum najlepsze jednominutówkowe produkcje w latach 2006-2009 już 22 września o godz. 19.00 w Galerii Pionovej w Gdańsku. Podczas pokazu zostanie zaprezentowanych 50 najlepszych filmów jednominutowych, w tym  nagrodzone i wyróżnione z każdej edycji.
więcej

19 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film

Gdańsk, 09-09-2010 - 12-09-2010

19 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film Już za kilka dni Gdańsk po raz 19. stanie się stolicą polskiego wideoklipu! Yach Film to jedyny w Polsce oraz jeden z nielicznych festiwali w Europie, podczas których tak wszechstronnie prezentowany jest dorobek sztuki intermedialnej, jaką jest teledysk.więcej

artysci rob

Gdańsk, 11-08-2010


więcej

6. Festiwal Kultur Świata „Okno na Świat” 2010

Gdańsk, 18-06-2010 - 20-06-2010

6. Festiwal Kultur Świata „Okno na Świat” 2010

Festiwal Kultur Świata nie jest festiwalem muzyki etno, folk lub world music – Festiwal koncentruje się na twórczości bardzo współczesnej, dziejącej się tu i teraz, będącej żywą reakcją artystów na rzeczywistość, na poszukiwania wspólnego, twórczego mianownika z ludźmi innych kultur. Stawiamy na artystyczne kooperacje, projekty międzynarodowe, artystów tworzących w innych krajach niż te, w których się urodzili. Chcemy zaproponować wydarzenia przełamujące pewne granice, opierające się stereotypowemu myśleniu i kategoryzacji, a jednocześnie – najzwyczajniej w świecie – ciekawe, pełne radości, ładujące publiczność pozytywną energią.


więcej

Streetwaves

Gdańsk, 22-05-2010 - 23-05-2010

Streetwaves Dzielnica - Stolica

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury,
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Akcja odbywa się w ramach III Światowego Zjazdu Gdańszczan
Info o projekcie: www.myspace.com/gdanskstreetwaves

Streetwaves to akcja miejska wyprowadzająca działania muzyczne i artystyczne w przestrzeń publiczną Gdańska. W terminologii Streetwaves “Miasto Gdańsk” nie jest centrum otoczonym bliżej niesprecyzowanymi okolicami blokowisk, pasaży handlowych i osiedlowych pizzerii, ale zbiorem dzielnic, z których każda jest równie ciekawa i warta odkrycia i każda może stać się sceną wielorakich działań kulturalnych.
Streetwaves to idealna okazja wspólnie powędrować przez miasto przy okazji poznając nowych ludzi i nawiązując większą wspólnotę z mieszkańcami tej samej lub innej niż nasza dzielnicy.
Streetwaves jest też inspirującą wycieczką po gdańskich zakamarkach, które warto pokochać i o które warto na co dzień zadbać. Warto docenić bogactwo topograficzne, architektoniczne i akustyczne gdańskich dzielnic – zobaczyć i poczuć dookoła siebie więcej niż to, co w drodze do pracy lub z psem na spacer.

Gdańsk kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku – popieramy i postulujemy, żeby kulturalny i artystyczny Gdańsk obudził się w każdej dzielnicy i w każdym jej mieszkańcu!

W tym roku Streetwaves popłyną 22 i 23 maja od godz. 12.00 do 24.00 wzdłuż linii tramwajowej na trasie: Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Aniołki – Gdańsk Śródmieście – Dolne Miasto.KONKURS!

Streetwaves powraca do idei konkursu dla pomorskich zespołów – tym razem młodych (wszyscy muzycy w zespole powinni mieć od 16 do 25 lat) i dopiero rozpoczynających swoją muzyczną karierę.
     W tym roku do wygrania jest tygodniowy wyjazd na wymianę muzyczną do Drammen w Norwegii w terminie od 30 maja do 6 czerwca.
Pobyt w Drammen to współpraca pomorskiego zespołu z pięcioma innymi zespołami z: Niemiec, Francji, Holandii, Islandii i Norwegii, wspólny koncert, spotkania z lokalnymi muzykami i specjalistami w przeróżnych okołomuzycznych dziedzinach, wycieczka do Oslo i wiele innych ciekawych wydarzeń.
     Jeśli wasz zespół liczy trzech lub więcej członków w wieku od 16 do 25 lat, jeśli macie czas i możliwość wyjazdu w dniach 30 maja – 6 czerwca, a przede wszystkim chcecie stanąć do konkursu podczas tegorocznej edycji Streetwaves – przyślijcie lub przynieście do

Nadbałtyckiego Centrum Kultury CD ze swoimi nagraniami.
Nasz adres:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Ul. Korzenna 33/35
80-851 Gdańsk
z dopiskiem “Streetwaves”

Macie czas do 17 maja!
PROSIMY UWAŻNIE PRZECZYTAĆ REGULAMIN KONKURSU
Regulamin jest do pobrania na naszej stronie: www.nck.org.pl oraz na profilu myspace: www.myspace.com/gdanskstreetwaves

W razie pytań piszcie na adres: natalia.cyrzan@nck.org.pl

Regulamin do pobrania (pdf)


więcej

Subkultury NCK – Słup Kultury

ul. Świętojańska 50, słup ogłoszeniowy przy Kościele św. Jana , 13-05-2010

Subkultury NCK – Słup Kultury Sztuka tworzona na żywo pod okiem widzów.

13 maja o godz. 18.00 ul. Świętojańska 50, słup ogłoszeniowy przy kościele św. Jana - w ramach akcji ,,Subkultury NCK - Słup Kultury'' publicznie, na żywo będzie malował swój obraz prof. Henryk Cześnik z Gdańskiej ASP.

Nowy cykliczny projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury zaadoptuje słup ogłoszeniowy dla potrzeb Artysty. Ta akcja artystyczna pozbawia artystów intymności tworzenia przez co prace zyskują świadków powstawania dzieła, energia tworzącego jest poddana wpływowi obserwujących. Obserwujący artystę mogą rozmawiać z nim w trakcie jego pracy pod warunkiem że artysta będzie miał na to ochotę. Może być i tak że artysta stworzy jakiś element swego dzieła pod wpływem sugestii widzów.

więcej

Widowisko multimedialne: „Zatrzymaj się…”

Gdańsk, 09-04-2010

Widowisko multimedialne:  „Zatrzymaj się…” Zapraszamy na widowisko multimedialne  „Zatrzymaj się…”
Wydarzenie będzie upamiętniać 5. rocznicę odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II.
9 kwietnia 2010 o godz. 20.00 -  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 w Gdańsku Żabiance

Projekt ma przedstawić i przypomnieć myśli Jana Pawła II, kierowane do nas podczas prawie 27 letniego pontyfikatu.
Widowisko ma charakter debaty pokoleniowej.
więcej

5. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych - nabór

Polska, 01-04-2010 - 20-08-2010

Nabór filmów do 5. Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The one minutes.

Minuta to dość, żeby opowiedzieć WSZYSTKO: rzeczywistość, idee, radość, smutek, eksperyment, poszukiwanie, inspiracje, aspiracje, strach, gniew, spętlenie.

Wszystko, co chcesz…

Przemyśl, zrób i prześlij film.
Jesienią spotkamy się w kinie na jednym z 30 polskich pokazów!

Finał: 30 września, Gdańsk.
Pokazy: jesień-zima 2010.

Szczegóły: www.jednominutowki.pl
więcej

Metropolia jest Okey

Gdańsk - Sopot - Gdynia, 26-12-2009

Metropolia jest Okey To już III edycja tego Festiwalu Kultury Trójmiasta Metropolia jest Okey. W tym roku festiwal wydłużamy o jeden dzień i urozmaicamy muzyką klasyczną i wystawą malarstwa. W dniach 26 - 30 grudnia wystąpi 80 trójmiejskich zespołów i muzyków klasycznych oraz teatry niezależne. Festiwal zjednoczy Gdańsk, Sopot i Gdynię. Już dziś warto zarezerwować sobie ostatni weekend grudnia. W trzech, najważni więcej

Narracje International Window

Ratusz Staromiejski, 04-12-2009

Festiwal NARRACJE   Prezentacje międzynarodowych festiwali światła, sztuki i designu w przestrzeni publicznej oraz dyskusja Sztuka Współczesna w Przestrzeni Publicznej: Miejska Dynamika i Możliwości Kulturalnej Transformacji. Prezentacje: Belgrade of Lights (RS) Fiabesque Peccioli (IT) GLOW Eindhoven (NL) LichtRouten Lüdenscheid (DE) Lighting Guerilla Ljubljana (SI) Luzboa więcej

Okno na Bałtyk - performance wizualno-muzyczny

Akademia Muzczyna im. St. Moniuszki, ul. Łąkowa 1/2 Gdańsk, 26-11-2009

Okno na Bałtyk - performance wizualno-muzyczny Zapraszamy na performance Okno na Bałtyk, który uroczyście zakończy 5. Festiwalu Kultur Świata Okno na Świat i jednocześnie rozpocznie Festiwal NARRACJE.   Performance wizualno-muzyczny zatytułowany SPACE CONVERTER autorstwa KURT’A LAURENZ THEINERT, VISUAL PIANO zostanie wzbogacony muzyką Krzysztofa Arszyn Topolskiego i Macieja Wojnickiego. Kurt Laurenz Theinert We współpracy więcej

Festiwal NARRACJE

Gdańsk, 26-11-2009 - 06-12-2009

Festiwal NARRACJE NARRACJE - Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej to projekt artystyczny, w którym miasto postrzegane jest jako opowieść. W tym roku program festiwalu skupia się na odczytaniu miasta architekturą i światłem. Kuratorką festiwalu jest Bettina Pelz, specjalizująca się w międzynarodowych projektach związanych ze sztuką w przestrzeni publicznej.     W programie festiwalu prez więcej