Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenia

Wydarzenia z kategorii: Sztuki wizualne

Pokaz filmów Mirka Judkowiaka

Ratusz Staromiejski, 23-09-2011

Pokaz filmów Mirka Judkowiaka


Gorąco zapraszamy na przegląd filmów gdańskiego artysty Mirosława Judkowiaka: filmowca, reżysera, scenarzysty, operatora i twórcy wideoklipów. Mistrz krótkich form filmowych zaprezentuje swoje kontrowersyjne produkcje: portrety alternatywnych osobowości Trójmiasta. Wśród prezentowanych filmów znajdzie się m.in. wielokrotnie nagradzany Jureczek -  historia bezdomnego akrobaty, który dzięki swojej pasji odnajduje sens życia.

START: godz. 19.00
WSTĘP wolny

więcej

"Subkultury NCK - Słup Kultury" - Kacper Ołowski

ul. Świętojańska 50, słup ogłoszeniowy przy kościele św. Jana, 22-09-2011


Gorąco zapraszamy na kolejną odsłonę akcji Subkultury NCK - Słup Kultury, podczas której artyści pod czujnym okiem widzów adaptują dla swoich potrzeb słup ogłoszeniowy przed kościołem św. Jana w Gdańsku. Na jeden wieczór słup staje się ich pracownią, a następnie plenerową galerią, natomiast przechodnie ich publicznością.
Tym razem do udziału w akcji zaprosiliśmy absolwenta gdańskiej ASP, Kacpra Ołowskiego. Gorąco zapraszamy!

więcej

"Świątynia Sztuk Wszelkich" - spektakl

Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, 24-08-2011 - 25-08-2011

"Świątynia Sztuk Wszelkich" - spektakl


Nadbałtyckie Centrum Kultury i TRANSGATUNKOWY TEATR SFINKS serdecznie zapraszają na spektakl Świątynia Sztuk Wszelkich.
Spektakl Świątynia sztuk wszelkich jest próbą opowiedzenia w sposób plastyczny i wrażeniowy niezwykle złożonej historii miejsca, które gmina Ewangelicko-Augsburska przekazała Państwu Polskiemu z przeznaczeniem na muzeum, które odbudowywane jest z pieniędzy europejskich przeznaczonych na kulturę, które nigeryjski dyrektor, sam artysta, a nasz przyjaciel, podzielił na części sacrum i profanum i w którym jeden z największych intelektualistów i znawców sztuki polskiego Kościoła Katolickiego odprawia coniedzielne msze, udziela ślubów i chrztów.

więcej

Swelina 2011 [Otwarty Kurort Kultury]

Sopot, 25-07-2011 - 31-07-2011

Swelina 2011 [Otwarty Kurort Kultury]
Swelina 2011 jest projektem, które Stowarzyszenie Swelina zrealizuje w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultury.
W ramach projektu członkowie stowarzyszenia zaproszą chętnych na szereg wydarzeń artystycznych do swojej siedziby na ul. Dębowej oraz na ekopiknik nad rzekę Swelina...


więcej

AKCJA "SZTUKA NA SZTUKI" - zgłoszenia

Targowisko Miejskie przy ul. Polnej, Sopot Wyścigi, 22-07-2011 - 26-07-2011


W ramach projektu OFF CENTRE | POZA CENTRUM zostanie zrealizowana akcja SZTUKA NA SZTUKI: korzystając z infrastruktury Miejskiego Targowiska przy ulicy Polnej, tworzymy przestrzeń handlową dla dzieł sztuki współczesnej, zapraszając artystów do zaprezentowania i wystawienia na sprzedaż swoich prac.
UWAGA! Trwa zbieranie zgłoszeń - zapraszamy do udziału w alternatywnych targach sztuki na miejskim targowisku!


 

więcej

„CROSSACTIONS”: Urban Tales [Otwarty Kurort Kultury]

Sopot (ul. Haffnera i ul. Grunwaldzka), 18-07-2011 - 24-07-2011

„CROSSACTIONS”: Urban Tales [Otwarty Kurort Kultury]


Crossactions: Urban Tales jest projektem, które Stowarzyszenie A Kuku Sztuka zrealizuje w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultura.
Tematem przewodnim wydarzenia jest hasło urban tales, czyli miejskie opowieści, które budują złożone mikroświaty i jako nośniki historii z czasem powstaje z nich lokalna, niesamowita tożsamość. Ten proces konstruowania-opowiadania chcemy pokazać jako twórczą inspirację dla artystów z różnych dziedzin sztuki.

więcej

7. Festiwal Kultur Świata "Trans Borders / Poprzez Granice"

Sopot, 08-07-2011 - 10-07-2011


Festiwal Kultur Świata Okno na Świat jest wydarzeniem, za pomocą którego od lat staramy się w sposób niebanalny promować muzykę i sztukę z różnych zakątków świata. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Trans Borders / Poprzez Granice – uczestnikom festiwalu chcemy zaproponować otwarte, wolne od prostych skojarzeń spojrzenie na tradycje różnych, często bardzo odległych od nas kultur. W postawie „poprzez granice” widzimy radosną obietnicę zaakceptowania swojej tożsamości jako płynnej, w procesie, w ruchu „pomiędzy”. Taka postawa może również stać się skutecznym lekarstwem na współczesne mury kulturowe i rasowe.

więcej

OSA - OPEN Source Art [Otwarty Kurort Kultury]

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 05-07-2011 - 07-07-2011

OSA jest projektem, które Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Fundacja Kolonia Artystów zrealizują w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultura.
Projekt ma na celu prezentację najciekawszych niszowych projektów muzycznych i wideo wykorzystujących w procesie twórczym narzędzia open source'owe.

więcej

ART bus – linia 187 [Otwarty Kurort Kultury]

Sopot, 03-07-2011 - 31-07-2011

ART bus – linia 187 [Otwarty Kurort Kultury]


W lipcu 2011 roku autobus linii 187 stanie się mobilna galerią, a zarazem przewodnikiem po realizacjach kilkunastu trójmiejskich artystów, jak również wszystkich wydarzeniach projektu Otwartego Kurortu Kultura.
Inspiracją dla wszystkich powstałych prac będzie miasto Sopot – jego narracyjny potencjał oraz skojarzenia związane z nadmorskim kurortem.

więcej

Off Centre | Poza Centrum [Otwarty Kurort Kultury]

Sopot Kamienny Potok, 03-07-2011 - 31-07-2011

Off Centre | Poza Centrum [Otwarty Kurort Kultury]


Off Centre | Poza Centrum jest projektem, które Stowarzyszenie A Kuku Sztuka zrealizuje w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultura.
Sercem projektu będzie wynajęte mieszkanie w bloku przy ul. Tatrzańskiej w Sopocie, które na miesiąc stanie się otwartą, alternatywną galerią, pracownią, biurem artystycznym...

więcej

"Natura” [Otwarty Kurort Kultury]

Sopot (tereny wokół Opery Leśnej), 03-07-2011 - 31-07-2011

"Natura” [Otwarty Kurort Kultury]
Natura Intymności to inspirowany poezją Leśmiana premierowy spektakl Sopockiego Teatru Tańca, który zrealizowany zostanie w ramach cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultury.


więcej

Rusza ARTbus a Kurort się Otwiera na Kulturę!

Sopot - park w okolicach Klubu Sfinks, 03-07-2011

Rusza ARTbus a Kurort się Otwiera na Kulturę!


Gorąco zapraszamy do parku, w okolice Klubu Sfinks na uroczyste otwarcie trasy ARTbusa i inaugurację projektu Otwarty Kurort Kultury! Już w najbliższą niedzielę sopocki autobus linii 187 stanie się mobilna galerią, a zarazem przewodnikiem po realizacjach kilkunastu fantastycznych trójmiejskich artystów, jak również po wszystkich zaplanowanych wydarzeniach w ramach Otwartego Kurortu Kultury.

START:
godz. 16.00
WSTĘP
wolnywięcej

"Wodą przez bloki" - wystawa powarsztatowa

Ratusz Staromiejski, 27-06-2011 - 28-06-2011

"Wodą przez bloki" - wystawa powarsztatowa


Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac uczestniczek i uczestników warsztatów muralesu Wodą przez bloki, który przez ostatnie tygodnie w ramach Przenośnej Szkoły Muralu prowadziła Iwona Zając.
Projekt odbył się dzięki współpracy Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej oraz Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

WSTĘP wolny

więcej

VI Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera 2011

Kino Kameralne, 01-06-2011 - 05-06-2011


Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję festiwalu, który przybliża polskim widzom współczesną kinematografię Afryki. W tym roku projekcje filmowe wzbogaciliśmy o wystawę fotografii Potrzeba wody w Sudanie, którą przygotowała Polska Akcja Humanitarna.

Tegoroczna AfryKamera jest w dużej mierze współtworzona przez samych widzów - podczas poprzednich edycji festiwalu konsekwentnie przyjmowaliśmy ich sugestie oraz obserwowaliśmy ich upodobania dotyczące wyboru seansów, jak i reakcji na nasze propozycje filmowe. Postanowiliśmy odnieść się do dwóch głównych uwag.

więcej

Warsztaty muralesu "Wodą przez bloki" - NABÓR!!!

Gdańsk, 29-05-2011 - 03-06-2011


Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach muralesowych Wodą poprzez bloki, które NCK przygotowało wspólnie z GIWK. Warsztaty poruszające tematy związane z wodą i ekologią organizowane są w ramach Przenośnej Szkoły Muralu.
Warsztaty poprowadzi Iwona Zając.

WSTĘP wolny

więcej