08 05.2011

"Mistrzowie Wyobraźni" - spotkanie z Krystyną Sienkiewicz

Ratusz Staromiejski

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Mistrzowie Wyobraźni! Tym razem naszym gościem będzie aktorka, której energia i niewyczerpany optymizm stały się znakiem rozpoznawczym - Krystyna Sienkiewicz. Podczas spotkania aktorka w sposób niezwykle barwny, często dowcipny, a na pewno bardzo interesujący rozmawiać będzie z publicznością. Opowie o swojej artystycznej drodze przytaczając liczne anegdotki z życia teatralnego. Uczestnicy spotkania usłyszą ją również recytującą wiersze oraz prezentujeącą humorystyczne monologi.

START: godz. 18.00
BILETY: 20 zł (rezerwacje pod numerami 58 326 10 10/25. odbiór biletów w dniu spotkania od godz. 15.00)

Krystyna Sienkiewicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na scenie zadebiutowała przez zbieg okoliczności. Studiując na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zastąpiła chorą koleżankę w Studenckim Teatrze Satyryków (STS). Krzysztof Teodor Toeplitz napisał wtedy o niej: "różowe zjawisko STS-u". Ukończyła studia plastyczne i została zaangażowana, jako aktorka do STS-u. Na dużym ekranie zadebiutowała w dramacie Wojciecha Jerzego Hasa „Pożegnania” u boku Tadeusza Janczara. W komedii sensacyjnej Jana Batorego „Lekarstwo na miłość” zagrała Jankę, przyjaciółkę Joanny (Kalina Jędrusik), w komedii wojennej „Rzeczpospolita babska” wystąpiła w roli szeregowego Anieli. W serialu „Rodzina Leśniewskich” wcieliła się w rolę matki, Jadwigi Leśniewskiej.
Występowała w teatrach warszawskich: Ateneum im. Stefana Jaracza, Rozmaitości, Syrena, Komedia , "Scena Prezentacje”, Na Woli, Rampa na Targówku oraz Teatrze Polskim w Poznaniu.
Pojawiała się w programie Kabaret Starszych Panów. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70. przez pewien czas towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama. Była jedną z gwiazd programów kabaretowych Olgi Lipińskiej.
Pomimo swojego wieku oraz problemów ze zdrowiem jest niesłabnącym wulkanem energii. Wśród rozlicznych talentów wymienić można, m.in. malarstwo, haft i pisanie. Jest autorką dwóch książek autobiograficznych: „Zgadnij, z kim leżę” i „Haftowane gałgany”.
Aktorka jest miłośniczką zwierząt. Oprócz kilku psów, które mieszkają razem z Nią opiekuje się jednym z podwarszawskich schronisk. I właśnie ta miłość do zwierząt motywuje Ją do tak ciężkiej pracy.