Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

I Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło"

Teatr Miniatura, Ratusz Staromiejski NCK, 30-03-2012 - 01-04-2012

Trzy wieczory pełne Impro w różnych odcieniach teatralno-kabaretowych. Zapraszamy na I Gdański Festiwal Impro "Podaj Wiosło"

Formy krótkie, długie i mieszane. Grupy impro z całego kraju.

Wystąpią:
AB OVO z Warszawy
AD HOC z Krakowa
KLANCYK z Warszawy
KWIK z Wrocławia
NO POTATOES z Lublina
SIEDEM RAZY JEDEN z Zielonej Góry
W GORĄCEJ WODZIE KOMPANI z Trójmiasta.


W programie również ImproPanel, czyli co piszczy w Impro.
Co dwie głowy to nie jedna... a my będziemy świadkami spotkania kilku głów owładniętych impro. Praktycy, teoretycy oraz przedstawiciele mediów opuszczają kuluary, by stanąć w szranki w otwartej rozmowie o improwizacji: i teatralnej, i kabaretowej (czy istnieje taki podział? Ot, kolejne z pytań...). Czy w tym szaleństwie jest metoda? Sprawdzimy!

ImproPanel, Ratusz Staromiejski NCK, niedziela 1.04, godz. 11.00


Nadstawiajcie oka i ucha, bo informacje nadchodzą!
www.facebook.com/podajwioslo

Program do pobrania tutaj

O FESTIWALU
Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło
to przede wszystkim Święto Impro: możliwość spotkania się twórców i sympatyków tej formuły

Impro
(amer. Improv) jest jedną z formuł szeroko rozumianego teatru improwizowanego. Stanowi formę występu, w którym aktorzy grają bez przygotowanego wcześniej scenariusza: improwizując urzeczywistniają na scenie pomysły widzów – współuczestników wydarzenia, a czynią to w ściśle określonych ramach gier bądź dłuższych form występu. Ta twórcza współpraca owocuje nieobliczalnymi i niepowtarzalnymi występami, na które piekielnie gorąco zapraszamy.
Za granicą Impro znane jest już od połowy XX wieku, stanowiąc równorzędną gałąź rozrywki, a także bardzo często jest wykorzystywane w treningu aktorskim. W Polsce dopiero odkrywamy tę formę - pewnego rodzaju przełom nastąpił mniej więcej trzy-cztery lata temu. Wtedy to, niezależnie od siebie, zawiązało się kilka grup impro (a przynajmniej można było o nich usłyszeć). Czas zapoznać się z ich pracą a także dowiedzieć się nieco więcej na temat Impro!

Jeśli lubisz wolny i frywolny humor, tony absurdu przetykane jak najbardziej poważnymi lub sensacyjnymi klimatami, lub jeśli po prostu chcesz się przekonać, czy możliwe jest stworzenie występu na poczekaniu - przyjdź i daj się wciągnąć!

Nazwa festiwalu Podaj Wiosło bierze się z niegdysiejszego spektaklu Teatru Wybrzeżak pod takim tytułem. Spektakl/szoł ten wymyślony i wyreżyserowany przez Marzenę Nieczuję-Urbańską grany był przez Wybrzeżaków w latach 1997-2002 na różnych scenach Gdańska (w tym w Teatrze Miniatura:)). Była to w części improwizowana parodia telewizyjnego tokszołu, z kretyńskim, śmiejącym się z własnych dowcipów o babie prowadzącym, który gościł w swoim programie bardzo dziwnych gości. Przez lata grania spektaklu skeczo-scenki z gośćmi zmieniały się. Pozostawał natomiast absurd, głupawka, idiotyczny prowadzący i rozwałka studia na koniec w wykonaniu Lordów z Ciemności.
Nasz impro festiwal zakończy się nowym Podaj Wiosłem, w nieco nowym kształcie, z udziałem gości festiwalowych, czyli improwizatorów z Polski. Ale z tym samym prowadzącym cymbałem, Wojciechem Tremiszewskim, oraz z tą samą Panią Reżyser, Marzeną Nieczuja-Urbańską.

Twórcy Festiwalu:
Ver Uziak, Wojciech Tremiszewski

Organizator:
Stowarzyszenie Społeczno – Artystyczne KULTYWATOR
W Gorącej Wodzie Kompani


Współorganizatorzy:
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Partnerzy:
KupBilecik.pl, Klub Muzyczny Dobry Wieczór, Hotel Spójnia, Fabryka Nadruków, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, Ztm Gdańsk

Patronat Honorowy:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Kozłowski

Patronat Medialny:
WhoseLine.pl, Radio SAR, Radio MORS, ekabaret.pl, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk

Sponsorzy:

Grupa Doradcza EURO-PRO, Kebab u Turka, Avocado vegan catering