15 07.2012

Bring Your Own Beamer/ Przynieś Swój Rzutnik

podwórze Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Instytut Kultury Miejskiej oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na akcję artystyczną pt. Bring Your Own Beamer/ Przynieś Swój Rzutnik  - Letnia Galeria Uliczna

(W RAZIE DESZCZU WSZYSTKO ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODKU W IKM)

BYOB to zapoczątkowana przez Rafaela Rozendaala w 2010 roku w Berlinie otwarta formuła jednodniowej galerii. Każdy może stać się jej częścią przynosząc własny laptop i projektor i podłączając się do przygotowanych przez nas stanowisk.

Druga edycja BYOB przenosi się na zewnątrz. Nasza efemeryczna galeria multimedialna zaistnieje na kilka godzin w podwórzu Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 oraz na ścianach, oknach i bramach ulicy Kuśnierskiej.
W podwórzu zainstalujemy też otwarte dla każdego stanowisko muzyczne.

ZGŁOSZENIA DO BYOB PRZYJMUJEMY DO 14 LIPCA POD ADRESEM: byob@ikm.gda.pl

Specjalnym wydarzeniem rozpoczynającym lipcowy BYOB będzie multimedialny koncert zespołu THE SAINTBOX, który odbędzie się na Długim Targu o godzinie 22.00.

The Saintbox powstało z inicjatywy kompozytora i kontrabasisty Ola Walickiego, który w 2010 roku zaprosił do współpracy Maćka Szupicę (odpowiedzialnego za warstwę wizualną), oraz Gabę Kulkę (głos, tekst, instrumenty drobne i klawisze), ale podczas prac studyjnych z zespołem pracował także Macio Moretti i producent Marcin Bors. Muzyka The Saintbox przypomina bardziej formą i nastrojem ścieżkę dźwiękową do onirycznego filmu, nawiązującą do muzyki klasycznej, eklektycznego jazzu z lat siedemdziesiątych, rocka i folku. Miejscami mroczną i niepokojącą, kiedy indziej liryczną, momentami żartobliwą. Teksty w interpretacji Gaby Kulki, śpiewane po angielsku, francusku, niemiecku i po łacinie, budują mini wieżę Babel pośród tej muzyki.

15 lipca zespół wystąpi w składzie:
Gaba Kulka, głos, klawisze, ukulele, kalimba, gitara
Olo Walicki, kontrabas, gitara basowa, głos, melodica, gitara
Hubert Zemler, perkusja, głos, gitara
Maciek Szupica, obiekt video, głos

www.thesaintbox.com
http://www.facebook.com/BYOB.Poland

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej www.ikm.gda.pl
Partner: Nadbałtyckie Centrum Kultury www.nck.org.pl

Koordynatorka wydarzenia: Natalia Cyrzan
Współpraca: Sebastian Bednarek, Łukasz Boros, Wojciech Wojnowski, Bartosz Więcławski