Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Open Source Art Festival - Herman Kolgen | Inject [pokaz audiowizualny]

NCK - Centrum św. Jana, 15-09-2013

Fundacja Kolonia Artystów, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na trzecią edycję festiwalu  OPEN SOURCE ART FESTIVAL 2013 // TEST  (13-15 września 2013 r.)

Open Source Art Festival to festiwal multimedialny skierowany do młodych mieszkańców całego kraju. Jest to prezentacja najciekawszych niszowych projektów muzycznych i wideo wykorzystujących w procesie twórczym wolne oprogramowanie czyli narzędzia open source'owe. Wszystkie wydarzenia projektu stanowią program o najpełniejszym, wieloaspektowym spojrzeniu na dźwięk, obraz, ruch i możliwości jego użycia.

Pierwsza edycja Open Source Art Festival odbyła się przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury i Państwową Galerią Sztuki w Sopocie w ramach Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej w roku 2011.


Motywem przewodnim III edycji jest TEST jako badanie relacji pomiędzy punktami wydajności urządzeń elektronicznych a progiem ludzkiej percepcji.

OSA Festival opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pokazach multimedialnych oraz koncertach muzycznych, całość działań będzie miała miejsce w prestiżowych lokalizacjach Trójmiasta – w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (Plac Zdrojowy) oraz w Centrum Św. Jana w Gdańsku.

15 WRZEŚNIA 2013 // CENTRUM ŚW. JANA GDAŃSK

HERMAN KOLGEN – Polska premiera projektu INJECT
Inject to ponad godzinny modułowy performance audiowizualny w formacie video HD o wielokanałowym dźwięku. Ciało ludzkie jest wprowadzone do cysterny. W ciągu 45 minut ciśnienie cieczy wywiera na niego wiele neurosensorycznych transformacji. Począwszy od naskórka do jego systemu nerwowego, który reaguje na napływu lepkości w płynnej komorze. Jego kora mózgowa, której brakuje tlenu, stopniowo traci poczucie rzeczywistości. Jak ludzkie króliki doświadczalne: ciało staje się materią - organem, którego stany psychiczne są przedmiotem kinetycznych obrazów o osobliwych tymczasowych przestrzeniach.
Genezą głównego materiału wizualnego dla tego projektu było ujęcie w ogromnej cysternie wypełnionej wodą, które trwała sześć dni z rzędu. Yso (aktor w projekcie) musiał być zanurzony na ponad osiem godzin dziennie w szklanym zbiorniku, oscylując pomiędzy stanem nieważkości i brakiem tlenu.
Przy pomocy różnorodnych cyfrowych nagrań wideo i ujęć fotograficznych Kolgen stworzył wiele serii czasowych sekwencji zdjęć, które potem zmontował w elastyczny i modułowy utwór. To w dużej mierze kwestia progresywnej narracji, która jest w nieustannym kręgu wpływów i ruchu, gdzie rzeczywistość jest stale w dyslokacji.
Projekt zdobył wyróżnienie w konkursie PRIX ARS ELECTRONICA 2010
http://www.kolgen.net/projects/inject-0

PROGRAM CAŁEGO FESTIWALU: http://opensourceart.blogspot.com/search/label/2013

Więcej informacji:
www.opensourceart.blogspot.com
www.facebook.com/OpenSourceArtFestival