Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Premiera filmu Centrum św. Jana oraz koncert Artura Sychowskiego

NCK - Centrum św. Jana, 11-09-2013

W ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych zapraszmy 11 września /środa/ o godzinie 18:00 na premierę filmu dokumentalnego pt. "Centrum św. Jana" oraz koncert Artura Sychowskiego - autora muzyki do filmu. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje video autorstwa Pawła Łaźniaka złożone z filmowych nagrań dokumentalnych.

Film powstawał podczas prac rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych kościoła św. Jana na Centrum św. Jana. W trakcie trzech lat w obiekcie wykonano prace konserwatorskie budowlane, a także zainstalowana została nowoczesna infrastruktura koncertowa i wystawiennicza.
W filmie zobaczyć można min. odkryte w czasie prac średniowieczne polichromie, montaż sceny, oświetlenia jak również doniosłą uroczystość podpisania listu do potomnych umieszczonego do powracającej po ponad 170 latach sygnatury na skrzyżowaniu naw.

KONCERT ZREALIZOWNO DZIĘKI WSPARCIU:
Yamaha / www.pl.yamaha.com
ZM Concept / www.music-concept.pl
Luminaris / www.luminaris.pl


Marek Zygmunt
– artysta wizualny, reżyser, dziennikarz, producent filmów dokumentalnych. Od 1995 roku nieprzerwanie tworzy performanse, wideo performanse, instalacje multimedialne i interaktywne, filmy, fotografie oraz muzykę eksperymentalną.  Zawodowo zajmuje się sztuką filmową i telewizyjną pracując jako reżyser i dziennikarz. W latach 2001 - 2005 pracował w telewizji TVN realizując seriale dokumentalne. Od 2001 roku współpracuje także z innymi stacjami telewizyjnymi prowadząc własną firmę produkcyjną przygotowując formy dokumentalne i materiały reporterskie. Od ponad 20 lat ściśle współpracuje z artystami i instytucjami kultury dla których przygotowuje materiały multimedialne. W 2008 roku powołał do życia Fundację Sztuki Współczesnej Element, która zajmuje się min. filmową dokumentacją działań w obszarze sztuki.

Artur Sychowski
to jeden z najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia. Wybitny pianista i kompozytor, improwizator, akompaniator, członek zespołów wokalno-instrumentalnych.
Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Wejherowie i pod okiem wybitnych profesorów ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdańsku. Otrzymał stypendia licznych fundacji i organizacji kulturalnych, m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jest laureatem prestiżowych konkursów fortepianowych: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Concours Musical de France” w Paryżu (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Free Style” w Bernie (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Violin & Friends International” na Malcie (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Kaliningrad Jazz City” w Kaliningradzie (I miejsce), III Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. Fryderyka Chopina w Wilnie (IV miejsce) i wielu innych.
Mimo młodego wieku jest aktywnie koncertującym muzykiem, entuzjastycznie przyjmowanym przez publiczność. Z zaangażowaniem wspiera kulturę własnego regionu.

Paweł Łaźniak
- montażysta filmowo-telewizyjny. Ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie. Od 2006 Prowadzi działalność komercyjną zakładając firmę Open-Productions, następnie od 2010 Lazniak.com. Jest autorem i współautorem klipów, reklam, animacji i form dokumentalnych specjalizując się w kreatywnym montażu.