Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Benefis Przemysława Guldy

Ratusz Staromiejski, 14-02-2014

Zapraszamy na benefis Przemysława Guldy – dziennikarza od wielu lat współpracującego z Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Benefis poprowadzi dziennikarz Radia Gdańsk – Tomasz Olszewski.

O Przemysławie opowiedzą jego szefowe z redakcji Gazety Wyborczej Trójmiasto:
Anita Zuchora
Barbara Świąder–Puchowska
Mirella Wąsiewicz


Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek - usłyszymy m.in. legendarną formację muzyczną Bielizna oraz młody,
rozpoczynający swą muzyczną podróż zespół The Esthetics. Covery Joy Division wykona formacja Phlippe’s Joy Division Band.

Przemysław Gulda – dziennikarz, pisarz, wykładowca, animator kultury. Jeszcze w liceum prowadził własne pismo trzecioobiegowe, potem był członkiem kolektywu wydawniczego anarchistycznej Maci Pariadka, od lat na stałe związany z trójmiejską „Gazetą Wyborczą”. Jego teksty goszczą stale na łamach gdyńskiej „Blizy” i nowojorskiego Nowego Dziennika, okazjonalnie m.in. w Chimerze, Filmie, Podróżach. Prowadzi bloga muzycznego na portalu natemat.pl. Wydał dwie książki beletrystyczne: Siedemnaście sekund i Chłopcy i dziewczęta w Polsce oraz opowiadania (w antologiach); jest współautorem alternatywnego przewodnika Zrób to w Trójmieście.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UG, wykładał na nim blisko piętnaście lat. Filozofii i historii prawa uczył też w kilku innych uczelniach, prywatnych i publicznych.
W klubie Żak organizował koncerty muzyki alternatywnej; wciąż przygotowuje projekty realizowane w ramach trójmiejskich festiwali takich jak np. Streetwaves. Jest członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Gdańska.


START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny (ilość miejsc ograniczona)