Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

"MAMY więcej" - WYSTAWA

NCK - Centrum św. Jana, 30-11-2014 - 26-12-2014

Wystawa pt. Mamy więcej

„MAMY więcej to opowieść o kobietach, które pozwoliły sobie na iście szaleńczy krok. W czasach niestabilności gospodarczej postanowiły mieć więcej… Czego? Tak naprawdę wszystkiego. Oczywiście w pierwszej kolejności dzieci, ale też: radości, smutków, emocji, lęków, śmiechu, kłótni, hałasu, zakupów, prania, bałaganu, może nawet czasu, bo przeżywamy nie tylko swój własny, ale także każdego z naszych dzieci z osobna. Przecież każde z nich to nowa historia, inny temperament, przyjaciele, różne potrzeby i doświadczenia, a my jesteśmy tego wszystkiego świadkami.

Na pomysł wystawy wpadła kilka lat temu jedna z nas – Asia Kraszewska. Prace nad jej realizacją rozpoczęłyśmy w lutym 2013 roku. Wśród nas są fotografki, stylistka, specjalistki od makijażu i fryzur oraz psycholog – wszystkie to MAMY z trojgiem lub z większą gromadką dzieci związane z Gdynią.

Nasza wystawa jest projektem non profit, w którym, oprócz organizatorek, biorą też udział cztery zaproszone przez nas wyjątkowe kobiety i ich rodziny. Autorką nazwy „MAMY więcej” jest jedna z nich, ilustratorka Bogna Pniewska. Logotyp stworzyła zaś nasza stylistka i fotograf Dagmara Gałecka.

Prezentowane fotografie, będąc indywidualną opowieścią o każdej z nas (nieraz spełnieniem czyichś marzeń), są jednocześnie efektem wspólnej, wytężonej pracy.

Sesje fotograficzne, realizowane głównie wiosną i latem tego roku, powstały w dużej mierze przy pomocy naszych kochanych mężów, którzy w trakcie naszej nieobecności panowali nad dziećmi i sprawami domowymi. Dzięki wystawie nawiązałyśmy przyjaźnie, poszerzyłyśmy kompetencje, miałyśmy okazję spojrzeć inaczej na siebie same.

Choć bywa, że rzeczywistość nas pokonuje, a ludzie patrzą na nasze codzienne zmagania niekiedy z pewnym lękiem, my żyjemy pełnią życia, czerpiemy garściami z tego, czym zostałyśmy obdarowane, dlatego też chciałyśmy o tym opowiedzieć.”

Realizatorki wystawy:
Joanna Kraszewska – pomysłodawczyni projektu
Dagmara Gałecka – stylizacja sesji, fotograf, opiekun artystyczny wystawy, projekt graf. logo i katalogu
Basia Matwiejczyk – fotograf, koordynator projektu
Sylwia Mierzewska – fotograf, koordynator projektu
Małgorzata Filar – makijaż
Karolina Frelich – stylizacja fryzur
Joanna Mańkowska – psycholog

Wystawie patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką.

Wersniaż wystawy: 30 listopada, ok. godz. 13.00, wstęp wolny