Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Autostopy, 10 opowiadań o wolności - PROMOCJA KSIĄŻKI

NCK - Ratusz Staromiejski, 09-05-2015

Zapraszamy na promocję książki pt. Autostopy, 10 opowiadań o wolności.

Dlaczego lepiej urodzić się lewomózgowym? Jak wiele może zależeć od kropek na kranie? Komu należy zgłaszać potrzeby seksualne? Czy Ironia może być dobrym doradcą? Gdzie serwują beaujolais de żito? Dlaczego żony nie powinny chodzić do muzeum bez mężów? Z czyjego powodu zegar z kukułką milczy co dwanaście godzin? Kiedy należy uśpić tatuaże? Ile palców traci się po rozstaniu z ukochanym? Czy zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy? I jak to wszystko ma się do wolności?

Autostop(y). Dziesięć kobiet. Dziesięć opowiadań. Dziesięć interpretacji słowa „wolność”.


Trudno jest narzucone słowa, frazy wkomponować w opowiadania i nie polec, tworząc jeden z najtrudniejszych gatunków prozatorskich. Autorkom, biorącym udział w projekcie „Wykup słowo”, udało się to znakomicie. Autostop(y) czyta się z przyjemnością, a każde opowiadanie to osobisty obraz poszukiwania lub zdobycia się na odwagę bycia wolnym.

Magda Kostrzewska, Maszyna do Pisania

„Autostop(y)” to taki udany samograj. Kup, człowieku, słowo, a sprawisz, że inni ludzie opowiedzą ci za ich pomocą historie – takie trochę straszne, trochę śmieszne, ale przede wszystkim wypuszczające się daleko i nieoczywiście. Cudzymi rękoma zafundujesz sobie przygody w nowych, świeżych jak bułeczki światach. „Małe, a dobre”, dołożyłabym tej antologii podtytuł. Bierz i czytaj, non-stop i na wyrywki.
Anna Marchewka, literaturoznawczyni, krytyczka literacka

Przeczytałam. Wspaniałe! Akcja tak wciągająca, że momentami zapominałam, że sama wymyśliłam główną bohaterkę. Ubawiłam się i wzruszyłam. Zakończenie bomba!
Zuzanna Bembacz – pomysłodawczyni głównej bohaterki Futra K.A. Kowalewskiej

Chłop zaparza sobie herbatę, mości się na kanapie, otwiera książkę i po kilku godzinach zamyka ją, rzucając pod nosem bluzgi. Żeby to było takie proste! Tutaj rzucałem dokładnie 10 razy. 10 niesamowitych tekstów, każdy inaczej doprawiony, podany i przybrany …
1 UP COACHING

Drugim powodem mojego zadowolenia jest wartość samej publikacji. W dobie Greya lub kolejnego Rozlewiska pojawia się grupa kobiet-pisarek, która wydaje książkę skrywającą w sobie interesującą, wartościową treść. Bohaterką każdego z opowiadań jest kobieta, która…Drugim powodem mojego zadowolenia jest wartość samej publikacji. W dobie Greya lub kolejnego Rozlewiska pojawia się grupa kobiet-pisarek, która wydaje książkę skrywającą w sobie interesującą, wartościową treść. Bohaterką każdego z opowiadań jest kobieta, która…
Jakub Sosnowski, bazgrolek.pl

Ciekawy, wręcz brawurowy pomysł projektu Wykup słowo zaowocował interesującym tomikiem opowiadań o wolności, w wykonaniu dziesięciu autorek.  Panie zgrabnie wplotły wykupione, niekiedy karkołomne słowa, w fabułę. Widać ogrom włożonej w antologię pracy, formy są różnorodne, pomysły nietuzinkowe, korekta bez zarzutu, a teksty warsztatowo dopracowane i dojrzałe. Uważam, że projekt wyjątkowo się udał, a nie należy zapominać, że dla kilku autorek jest to literacki debiut. Tym bardziej polecam!
Pani Wu, zapiskinaserwetkach.blogspot.com

Książkę Autostopowiczek czyta się jednak świetnie. Jest to kawał bardzo dobrej i w pełni profesjonalnej literatury z tzw. górnej półki. Opowiadania pisarek dają do myślenia, ukazując bardzo zróżnicowane postrzeganie wolności jako niewątpliwej wartości. Pytałbym jednak, oczywiście tak całkiem na marginesie, czy nie jest to książka bardziej o kobiecości niż wolności. Jest to w końcu świetnie napisanych dziesięć opowiadań przez kobiety, które tak lub inaczej odbierają świat, w którym żyjemy.
Jarosław Hebel, Nowa Gazeta Literacka: Autostop(y)- o wolności czy kobiecości?


START: godz. 19.00
WSTĘP: wolny