Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Gra o Bałtyk - polska edycja "The Baltic Warriors"

Teatr na Plaży, 22-06-2015

Gra o Bałtyk - polska edycja The Baltic Warriors

Tego lata mieszkańcy siedmiu nadbałtyckich miast w siedmiu różnych krajach – w trakcie zaprojektowanych larpów – wcielą się w aktywistów, polityków, lobbystów, dziennikarzy i naukowców, poszukujących odpowiedzi na pytanie: co przeszkadza nam we wspólnym, aktywnym działaniu na rzecz Bałtyku, naszego wspólnego morza?

Od maja do września zespół projektu Baltic Warriors prowadzi siedem otwartych dla publiczności wydarzeń w Tallinie, St. Petersburgu, Kilonii, Kopenhadze, Sztokholmie, Helsinkach i Sopocie. Wydarzenia będą miały formę popularnych gier fabularnych zwanych Larpami oraz otwartych debat. Larpy, czyli inaczej teatralne gry fabularne, to kulturalne wydarzenia partycypacyjne, które najłatwiej ulokować jako aktywność pomiędzy grami miejskimi a interaktywnym teatrem improwizowanym. Larp to gra, w której uczestnicy realizują cele i zadania poprzez odgrywanie ról i postaci.

Projekt Baltic Warriors odzwierciedla  rzeczywistość w rozrywkowym, popkulturowym wcieleniu. Oferuje wyjątkową możliwość "zawalczenia" o Bałtyk razem z osobami, które na co dzień naprawdę odpowiadają za politykę ekologiczną i troszczą się o przyszłość morza. Po każdej z gier odbędzie się również panelowa dyskusja, w której uczestnicy wydarzenia podzielą się swoimi wrażeniami z gry oraz poruszą kluczowe kwestie dotyczące problemu eutrofizacji i zamierania Bałyku.


Program wydarzenia:

        12:00 – Przygotowanie uczestników oraz warsztaty pre-game.
        Na tę godzinę zapraszamy wszystkich uczestników gry oraz debaty.
        13:00–15:00 – Gra "Baltic Warriors"
        15:00–17:00 – Warsztaty post-game
        17:00 – Dyskusja panelowa, dotycząca problemu eutrofizacji Morza Bałtyckiego.
        18:00–18:30 – Zakończenie wydarzenia

Z racji swojego międzynarodowego charakteru oraz obecności zagranicznych gości, zarówno gra, jak i debata odbędą się w języku angielskim.

START: godz. 12.00
WSTĘP: wolny, zapisy: www.balticwarriors.net/new-blog/2015/6/8/sopottricity
MIEJSCE: scena plenerowa Teatry na Plaży w Sopocie (ul. Mamuszki 2

Informacje o projekcie: www.balticwarriors.net   

Organizatorzy: Kinomaton Berlin / Goethe_Institute e.V. / Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku / Stowarzyszenie Twórców Gier Funreal
Partnerzy: Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego / Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Oddział Morski w Gdyni / Teatr na plaży / Klub Atelier / Święto Morza