Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Pchła Szachrajka w Gdańsku - ODWOŁANE

NCK - Ratusz Staromiejski, 30-08-2015

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE

Teatr Czwarte Miasto zaprasza na spektakl dla dzieci i dorosłych na podstawie utworów Jana Brzechwy pt. Pchła Szachrajka w Gdańsku

Spektakl ten to bajka o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat. Sztuka utrzymana w pogodnym nastroju, z baśniową atmosferą, komiczna, zawiera humor słowny i sytuacyjny; sprawi, że mali i duzi będą się świetnie bawić.
Jan Brzechwa wiecznie aktualny wprowadza nas w krainę wyobraźni, przenosi w świat wesoły, kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci i przygód. Słuchając jego utworów czujemy się jak uczestnicy prezentowanych zdarzeń. Literatura Jana Brzechwy od lat odnosi niebywały sukces w uczeniu, wychowaniu oraz wspieraniu rozwoju dzieci, pomaga dziecku przenieść się do świata myślenia symbolicznego, czemu towarzyszy zawsze rozwój emocjonalny i poruszenie wyobraźni.
W trakcie spektaklu utrzymanym w komediowo - kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem, młodzi oraz dorośli widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu mając bezpośredni wpływ na rozwój scenicznych wydarzeń. Dzięki aktorom będącym w stałym, interaktywnym kontakcie z widownią, publiczność wspólnie z licznymi bohaterami zaskakujących przygód Pchły Szachrajki śpiewa, tańczy, recytuje i odgrywa rozmaite scenki teatralne.
Wiersze i dialogi zawarte w spektaklu są pisane prostymi słowami dzięki czemu docierają do dzieci małych i dużych, a także do tych które mają problemy z koncentracją uwagi. Bez wyjątku wszystkie dzieci z łatwością zapamiętają słowa pisane wierszem przez wybitnego poetę, a piosenki ze spektaklu staną się ulubionymi melodiami nuconymi podczas zabaw.
Wiersze zawarte w spektaklu pisane są prostymi słowami pozwalają na dotarcie tej twórczości do wszystkich dzieci: małych i dużych, a także do tych, które słabiej czytają i mają problemy z koncentracją uwagi.

Tekst bajki:
Jan Brzechwa
Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak
Obsada: Jeremiasz Gzyl, Mateusz Deskiewicz / Dariusz Majchrzak,
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk
Koordynacja projektu: Dorota Sadowska

START: godz. 19.00
WSTĘP: Bilety w cenie 30 zł można kupić na www.kupbilecik.pl, www.interticket.pl oraz na 2 godz. przed koncertem


Zapraszamy na inne wydarzenia odbywające się w ramach cyklu
KLASYKA W LETNIE WIECZORY:

14 sierpnia Miniatury Muzyczne Wielki Kompozytorów
16 sierpnia Klasyczne przeboje muzyki francuskiej
23 sierpnia Muzyka w klasyce, klasyka w rozrywce
29 sierpnia Monodram Ryszarda Jaśniewicza