Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Mała Akademia Emocji - jak rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego

NCK - Ratusz Staromiejski, 25-02-2017

Mała Akademia Emocji - jest to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, których celem jest pokazanie, jak - na podstawie wybranych książek - można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego. 
 
“Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem.” mówi Celina Górska-Galińska– koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica Fudnacji Dajemy Dzieciom Siłę.
 
Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie konfliktów, tolerancji i umiejętności prowadzenia sporów. Punktem wyjścia do dalszych zajęć stanie się książka „Jak dwie krople wody” autorstwa Vanessy Cattelin. Treść publikacji zostanie przedstawiona w teatralnej interpretacji aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz – Ehrlich i Piotra Kłódko. 
 
„Postaramy się, aby czytanie książki, które rozpoczyna każde spotkanie, przekraczało standardowe ramy czytania aby pokazać rodzicom oraz opiekunom możliwości drzemiące w tej czynności” - mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe. 
 
Dalsza część zajęć to bloki warsztatowe, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez specjalnie przygotowanych prowadzących, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii czy zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych. 
 
W programie pierwszych zajęć „Małej Akademii Emocji”:
• „Jak dwie krople wody” w dynamicznej interpretacji Edyty Janusz Ehrlich i Piotra Kłódko aktorów Teatru Miniatura
• „Czy umiesz się kłócić?” warsztaty dla dzieci
• „Czy konflikty są potrzebne?" otwarta rozmowa dla dorosłych
 
W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach.
 
Na wszystkie zajęcia „Małej Akademii Emocji” wstęp jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl

Rozpoczęcie: godz. 12.00
Czas trwania: 2h
Organizatorzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe
Partner: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
___
Więcej na temat książki:
 
"Jak dwie krople wody" to lekka, pełna życia i humoru, rymowana historia. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza bardzo poważny temat, jakim jest nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów, absurd wojen. Zabawne, ekspresywne ilustracje, gra wyłącznie dwoma kolorami-niebieskim i żółtym, doskonale współgrają z tekstem, wzmacniają siłę przekazu, powodując jednocześnie, że trudny temat staje się bardzo czytelny i przystępny dla najmłodszych. Piękna, interesująca, stymulująca książka, łącząca przyjemność zabawy słowami i obrazami.