07.05.2017 - 07.05.2017

Mała Akademia Emocji - "O granicach"

Mała Akademia Emocji - jest to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, których celem jest pokazanie, jak - na podstawie wybranych książek - można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego.

“Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem.” mówi Celina Górska-Galińska– koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

 

„Postaramy się, aby czytanie książki, które rozpoczyna każde spotkanie, przekraczało standardowe ramy czytania aby pokazać rodzicom oraz opiekunom możliwości drzemiące w tej czynności” - mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.

 

Dalsza część zajęć to bloki warsztatowe, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez specjalnie przygotowanych prowadzących, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii czy zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

 

Program spotkania:

  • Czytanie książki „Grzeczna” Gro Dahle
  • Warsztaty dla dzieci: Grzeczny, czyli jaki?
  • Warsztaty dla rodziców: „Grzeczne dziecko” – porozmawiajmy o granicach, wyrażaniu emocji i byciu grzeczym

Rozpoczęcie: godz. 12.00

Czas trwania: 2h

Wstęp jest wolny, z  uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl


Organizatorzy
: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe

Partner: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

O książce:

Grzeczna” to opowieść o dziewczynce, która staje się niewidoczna, ponieważ nie wolno jej, albo nie ma odwagi, robić nic innego niż to, o co jest proszona. A prosi się ją by była grzeczna, pilna, śliczna i czyściutka. Czy będąc grzeczną uda się Lusi znaleźć drogę do siebie samej? „Grzeczna” to poetycka, skłaniająca do refleksji, książka, którą łatwo zrozumieją małe dzieci wcielając się w postać Lusi, a starsze dzieci i dorośli dostrzegą symbolikę i przesłanie w tekście. Książka otrzymała nagrodę Brage w 2002 r. za najlepszą książkę dziecięcą.