04 06.2018

Grzegorz Turnau dla dzieci z autyzmem

Ratusz Staromiejski - NCK
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny pt. Grzegorz Turnau dla dzieci z autyzmem.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na terapię dzieci z autyzmem podopiecznych Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

O fundacji:

Fundacja – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku od 12 lat zajmuje się niesieniem wszechstronnej pomocy dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Jest pierwszą w Polsce i Europie repliką amerykańskiego Princeton Child Development Institute, jednego z najlepszych ośrodków terapeutycznych na świecie. Zajmuje się działalnością terapeutyczną, edukacyjną, szkoleniową i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Prowadzi przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem, przedszkole integracyjne oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Zajmuje się również działalnością informacyjno-edukacyjną, organizując akcje społeczne, m.in. corocznie kampanie społeczne z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.


Grzegorz Turnau

Kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. I. Paderewskiego w Krakowie. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album Naprawdę nie dzieje się nic. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych. Komponuje muzykę dla filmu i teatru, jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

Więcej informacji: www.grzegorzturnau.pl

Koncert został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza.


Więcej informacji na: www.iwrd.pl oraz na: https://www.facebook.com/iwrdpl

Organizator: Fundacja – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku
Patronaty medialne: portale: www.gdansk.pl i www.trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk i Gazeta Wyborcza Trójmiasto i Co jest grane 24.
Partnerem głównym wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury, ponadto partnerami koncertu są: Fundacja Barbary Piaseckiej Johnson, DDS Poland i Janaton.


Przeżyj niezapomniany muzyczny wieczór w wyjątkowym miejscu i wesprzyj dzieci z autyzmem!

START:
godz. 19.00
WSTĘP: Bilety 50 - 100 zł - dostępne na: www.ebilet.pl

Bilety i zaproszenia na koncert (z wcześniejszą datą koncertu tj. 21 kwietnia) zachowują ważność. Możliwy jest zwrot biletów w miejscu zakupu.