29 07.2018

Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk/ No toca no

Radio Gdańsk
NO TOCA CO to brudny yass w czystej postaci. To charczący motorower z kołami z bębnów, silnikiem z basu i złotą rurą wydechową. To skandynawskie pejzaże na poplamionych arrasach w opuszczonym magazynie. To niedomknięte okno, orkan i pranie na balkonie, a miałeś zdjąć, głuptasie. To jak dojrzeć do obchodzenia Dnia Dziecka.

Opisać ich muzykę, to jak wybudować las - niby można, ale efekt nijak się będzie miał do lasu. Mimo to spróbujmy: najlepsze tradycje trójmiejskiej sceny przejechane grubym papierem ściernym, pętle basowe i transowa motoryka perkusji, saksofon przywołujący z jednej strony pomorski yass, z drugiej skandynawski jazz. To abstrakcyjne plamy i hipnotyzujący puls.

Zespół został powołany do życia 30 marca 2015 r. przez trójkę muzyków związanych z trójmiejską niezależną sceną muzyczną. Pierwszym znaczącym sukcesem grupy było zwycięstwo w konkursie Musical Youth (Młoda Metropolia) 6 listopada 2016 r., otwierające drogę do występu na festiwalu Metropolia Jest Okey. W kolejnych miesiącach no toca co stworzyło dwa teledyski („Ciałko” 16 grudnia 2016 r. i „Lampo” 4 czerwca 2017 r.), zaś utwór „Ciałko” wykorzystany został jako ścieżka dźwiękowa oficjalnego klipu promującego 14. Fląder Festiwal (reżyseria: Yach Paszkiewicz). Dalsze prace grupy zaowocowały powstaniem nowego materiału, z którym publiczność miała okazję zapoznać się na koncertach. Spośród występów należy wymienić II Ostatnie Urodziny WL4 oraz koncert w klubie Sfinks700, którego zapis znalazł się na debiutanckim krążku zespołu, zatytułowanym „no to caco”.

Skład:
Juliusz Kapka (m.in. aiodine, Padam, Pure Phase Ensemble 7) - bas, loopy
Piotr Hamerski (m.in. Rejza, The Pin Dolls) - saksofon altowy
Bartłomiej Turski (m.in. Padam) - perkusja

Wideo: bit.ly/ntc_vid
Płyta: bit.ly/ntc_ntc
Facebook: www.facebook.com/notocaco
Kontakt: booking@kapka.org

*

Transmisja radiowa koncertu na antenie Radia Gdańsk, początek 20:05.

WSTĘP: Bezpłatne, dwuosobowe wejściówki można zdobyć słuchając audycji Radia Gdańsk oraz na portalu Trojmiasto.pl.

Organizatorami cyklu są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Festiwal Metropolia Jest Okey dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Link do streamingu:
https://radiogdansk.pl/RGonline/Radio_ON_LINE/index.html