Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Shared Story. Podziel się swoją historią - warsztaty dla kobiet

Clipster, ul. Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk, 20-06-2018

Podziel się swoją historią - niezależnie od tego czy urodziłaś się w Polsce czy poza jej granicami! Informacje o zapisach znajdziesz na dole opisu.
 
Spotkanie rozpoczniemy od fragmentu spektaklu opowieści „Mali Sindbadzi. Dzieci w drodze”. To opowieść o tułaczce, o uciekaniu i szukaniu nowego miejsca na ziemi. Opowieść o dzieciach z Syrii i Polski, ale też o kobietach, które im w tej drodze towarzyszą. Dzieliłam się niedawno tą historią w Muzeum Emigracji w Gdyni podczas wydarzenia „Od ucha do ucha”. Posłuchamy m.in. historii Marii z Grecji, Debory z Filipin, Click z Nigerii – o tym, jak imigrantki z różnych krajów, liderki w swoich społecznościach, postanowiły twórczo działać razem, dzieląc się swoją siłą, talentami, doświadczeniem. My też podzielimy się tym, co mamy najcenniejszego – naszymi historiami, w których możemy się przejrzeć jak w lustrze. Będą to historie drogi, ale zajrzymy też do kuchni, do wspomnień z dzieciństwa, do komnaty pełnej ukrytych skarbów.
 
Warsztaty prowadzone będą w języku polskim, potrzebna będzie jego komunikatywna znajomość.
 
Warsztaty poprowadzi Beata Frankowska – opowiadaczka historii, edukatorka, animatorka kultury: Opowiadaniem historii zajmuję się od dwudziestu lat. Opowiadam baśnie, opowieści tradycyjne i literackie, ale też małe historie związane z pamięcią ustną – zwłaszcza dzieci i kobiet. Uczestniczyłam w wielu warsztatach profesjonalnych opowiadaczy i opowiadaczek z całego świata, sama również prowadzę autorskie warsztaty opowiadania historii. Przez wiele lat spotykałam z kobietami w kobiecych kręgach, odkrywając naszą wspólną historię. Na co dzień pracuję w fundacji Musszelka (www.musszelka.pl), gdzie opowiadam, prowadzę warsztaty i wydaję książki dla dzieci, oraz w Stowarzyszeniu Opowiadaczy Grupa Studnia O (www.studnia.org).
 
Jeśli chcesz, wziąć udział, wyślij maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres: kontakt@art-eria.pl. Ilość miejsc ograniczona. 
Przesyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji warsztatów - zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.). Administratorem danych jest Stowarzyszenie Arteria z siedzibą w Gdyni, ul. Mireckiego 16/2, 81-329 Gdańsk. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
Zobacz, co jeszcze dzieje się w projekcie Shared History w związku z obchodami Światowego Dnia Uchodźcy: https://www.facebook.com/events/583753328662262/
 
Projekt dofinansowany przez program Kreatywna Europa.