21-15 09-10.2018

Look! Polish Picturebook! w Sztokholmie

Instytut Polski w Sztokholmie
21-22 września, Instytut Polski w Sztokholmie
Pierwsza odsłona projektu LOOK! POLISH PICTUREBOOK! w Szwecji. Otwarcie wystawy polskich książek obrazkowych odbędzie się 21 września. Wprowadzeniem do wystawy będą warsztaty kuratora wystawy – Moniki Koncy. 22 września odbędą się warsztaty prowadzone przez znane polskie ilustratorki -  Aleksandrę Cieślak i Mariannę Oklejak.

Druga część projektu
17 października, Uniwersytet w Sztokholmie, Universitetsvägen 10
15.00 – 17.00
Małgorzata Cackowska Polska Szkoła Książki Obrazkowej w sztuce starszego i młodszego pokolenia artystów.
Anita Wincencjusz-Patyna Historia ilustracji książkowej od 1930 roku do dzisiaj odzwierciedlone w „Look! Polish Picturebook!”
Grażka Lange Jak zrobić świetną książkę dla dzieci: Look! Polish Picturebook!
LOOK! POLISH PICTUREBOOK!
to interdyscyplinarny projekt, prezentujący dorobek i tradycję polskiej książki obrazkowej, skierowany do zagranicznego odbiorcy. Projekt realizowany przez NCK w latach 2016-17 gościł na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii. W tym roku odwiedził Danię, a na jesieni nastąpi jego prezentacja w Szwecji i Norwegii. Polska ilustracja książkowa ma bogatą i prawie dwuset-letnią tradycję. Na całość projektu składają się wystawa książek i ilustracji, ukazująca wybitne osiągnięcia polskich artystów w tej dziedzinie, oraz towarzyszące jej warsztaty dla dzieci i dorosłych z udziałem ilustratorów a także wykłady na temat polskiej ilustracji książkowej.

Wystawa potrwa do 15 października br.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej
Usunięto obraz.


Strona projektu na portalu Facebook