17-25 11.2018

"Wspomnienia 1918" - WYSTAWA

NCK - Centrum św. Jana
Wspomnienia 1918 - WYSTAWA  FOTOGRAFII Michała Piotrowskiego

W hołdzie dla tych, którzy oddali życie
za naszą niepodległość.
Z szacunku dla tych,
co nie pozwalają o nich zapomnieć


Wystawa Wspomnienia 1918 przypomina o wpływie Bitwy Gorlickiej na naszą niepodległość. Fotografie prezentowane na wystawie wykonane są starą techniką chromianowo-proszkową.

Podczas wernisażu będzie można wziąć udział w warsztatach fotograficznych w tej starej, ale bardzo efektownej technice.
Michał Piotrowski

Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 70 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć  zloty medal na 68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii.

Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: Paszyńskie perełki, W cieniu wielkanocnych palm, Święto dzieci gór, Retrospekcja czy Miniatury Jazzowe. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.

Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno-białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technikę chromianowo-proszkową ( monochromatyczna i kolorowana), gumę chromianową (jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypię (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypię, papier solny, papier albuminowy, technikę pigmentową, technikę olejową, fotografię otworkową, fotografię wielkoformatową na różnych materiałach.
     
Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne.  Uczy fotografii, prowadzi liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.
           
Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem Zasłużony Dla kultury Polskiej oraz przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeniem Za zasługi dla fotografii polskiej

Jego prace można oglądać w prywatnej Galerii na schodach w jego domu.


WERNISAŻ:
17 listopada 2018 r., godz.18.00, wstęp wolny
WYSTAWA CZYNNA:
codziennie, w godz. 10.00-18.00
WSTĘP:
wolny

Organizatorzy:

Nadbałtyckie Centrum Kultury
Fundacja Transgressive Art
Fundacja Energa
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców