Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wydarzenie

Fotograficzny warsztat plenerowy dla młodzieży licealnej - KOLORY BAŁTYKU

Wyspa Portowa, 17-11-2018

Fotograficzny warsztat plenerowy dla młodzieży licealnej - KOLORY BAŁTYKU

Kolejne warsztaty w ramach projektu Kolory Bałtyku odbędą się w formie spaceru połączonego z plenerem fotograficznym. Wraz z prowadzącymi, Olą Kotarską i Robertem Sękiem, będziemy eksplorować tereny przemysłowe na Wyspie Portowej. Miejsca te z jednej strony są obrazem działalności człowieka na ogromną skalę, z drugiej są dzikimi wyspami w tkance miasta, pełnymi roślin i zwierząt. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać fotografie na negatywie światłoczułym małoobrazkowym. Zwrócimy uwagę na takie rzeczy jak różnorodność negatywów pod względem czułości i zastosowania koloru. Wybrane środki pomogą nam stworzyć dokumentację teraźniejszej równowagi między sztucznym i naturalnym.

Miejsce zbiórki: NCK - Ratusz Staromiejski skąd grupa tramwajem przemieści się na Stogi

PROWADZĄCY

Robert Sęk z wykształcenia fotograf, absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak CSW Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną – głównie w obrębie fotografii analogowej oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.

Ola Kotarska absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi CSW Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi „Znajomi znad morza” we Wrocławiu. Szuka metod przekładu informacji, pozyskiwanych różnymi narzędziami na język malarstwa. Twórczyni zdjęć i animacji.

CZAS TRWANIA: 10.00-14.00
WSTĘP: wolny. Obowiązują zapisy kolorybaltyku.evenea.pl. Ilość miejsc ograniczona

Więcej informacji o projekcie KOLORY BAŁYKU tutaj