Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Wydarzenie

Nordic Talking Festival 2019

NCK - Ratusz Staromiejski, 06-04-2019 - 07-04-2019

Hygge, Fika, Zorza polarna, Fiordy, Trolle i wreszcie Pokojowa Nagroda Nobla - to hasła, które bezsprzecznie kojarzą się z krajami północy. O tym, co jeszcze kojarzy nam się ze Skandynawią, co w niej lubimy, a czego nie. O fenomenie skandynawskiego designu, popularności marek, a także o biznesie, kulturze i podróżach będziemy rozmawiać podczas festiwalu Nordic Talking 6-7  kwietnia 2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Dla entuzjastów językowych zaplanowaliśmy warsztaty języka: szewdzkiego, fińskiego, norweskiego, islandzkiego, duńskiego, farerskiego i grenlandzkiego!

Gośćmi będą m.in.:

  • MAJGULL AXELSSON Jedna z najpopularniejszych szwedzkich pisarek. Autorka bestsellerów, laureatka Augustpriset (szwedzki odpowiednik nagrody Pulitzera). Jej powieści zostały przetłumaczone na 20 języków.
  • LARA GESSLER Współwłaścicielka restauracji "U Fukiera" i "Słodki Słony". Na Nordic Talking poprowadzi warsztaty kulinarne inspirowane kuchnią skandynawską.
  • JOANNA JASKÓŁKA Autorka jednego z czołowych blogów parentingowych "Matka jest tylko jedna". Podczas Festiwalu opowie o rodzicielstwie w stylu slow, bliskiemu skandynawskiej filozofii wychowania dzieci.
  • MAGNE OVE VARSI Przewodniczący Samisk hus i Oslo. Obrońca praw ludności tubylczej, mówca i działacz społeczny. Na Nordic Talking opowie o ważnym dla ludności Saami kulturowym dziedzictwie - joikowaniu.
  • SEBASTIAN MAGIER Szef Międzynarodowego Stałego Sekretariatu Euroregion Baltic będzie moderować Panel dyskusyjny: Polacy w Skandynawii. Jak osiągnąć sukces w biznesie?
  • ADAM JARNIEWSKI Polak, który w Grenlandii znalazł nowy dom i odnalazł szczęście. Autor książki "Nie mieszkam w igloo" obala mity, jakie panują na temat tej mroźnej wyspy. Opowie o życiu na dalekiej północy, w Grenlandii.
Tegoroczni goście spotkają się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku - instytucji, która od ponad 25 lat integruje Pomorze z krajami nad Bałtykiem współpracując z artystami i instytucjami kultury w tym regionie.

Szczegóły wkrótce!