14 02.2019

"Herbatka" - koncert piosenek z repertuaru J. Wassowskiego i J. Przybory w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego

NCK - Ratusz Staromiejski

Polski Chór Kameralny zaprasza na wyjątkowy koncert walentynkowy! Niezapomniane przeboje Jerzego Wassowskiego i Jeremiego Przybory, twórców Kabaretu Starszych Panów, zabrzmią tym razem w wirtuozerskim opracowaniu na chór a cappella.

Piosenki Starszych Panów zachwycają i bawią już czwarte pokolenie słuchaczy. Zawdzięczają to przede wszystkim swej niezwykłej urodzie: najwyższego lotu poezji, która co chwila to wzrusza i zachwyca swym pięknem, to znowu rozbawia do łez, skrząc się perłami najprzedniejszego dowcipu, jedynego w swoim rodzaju humoru, oraz niebywałej krasy melodiom, bezbłędnie podkreślającym nastrój tekstów, każde ich słowo i każdy dowcip, tętniącym przeróżnymi rytmami i wspieranym niezwykle finezyjną, mistrzowsko poprowadzoną, ale jednocześnie jakże naturalną harmoniką; a więc po prostu kunsztowi ich twórców – niedoścignionych mistrzów – Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.


PROGRAM

Piosenki z repertuaru Jerzego Wassowskiego i Jeremiego Przybory (opr. Andrzej Borzym)

Herbatka
Zimy żal
Na całej połaci śnieg
No i jak tu nie jechać?
O Kutno okrutne
Stacyjka Zdrój
Zmierzch
W kawiarence Sułtan
O mamo, jaki Pan śliczny
Embarras
Staruszek do wszystkiego
Wesołe jest życie staruszka
Samokołysanka
Już czas na sen
Przeklnę cię!
Ząb, zupa, dąb
Rodzina


WYKONAWCY:
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski – dyrygent

 

INFORMACJA O BILETACH
Bilety 30/20zł do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, 9:00–16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

START: 19:00

ORGANIZATOR: Polski Chór Kameralny