12 02.2019

ZMIANA TERMINU! "Mój płaski kraj. Żuławy" - POMOCJA KSIĄŻKI ANDRZEJA KASPERKA

NCK - Ratusz Staromiejski

UWAGA ZMIANA TERMINU!
Z przyczyn niezależnych od Organizatora, spotkanie promujące książkę Andrzeja Kasperka zostało przełożone na 22 marca 2019 r.Promocja książki Andrzeja Kasperka pt. Mój płaski kraj. Żuławy


Prowadzenie:
Paweł Huelle

Stronicie od prowincji, bojąc się że umrzecie z nudów? Staracie się zapomnieć o szarych podwórkach i błotnistych drogach peryferii, szukając piękna i ekscytacji w wielkim świecie? Nie wierzycie, że skrawek Polski z depresją i wiatrakami pompującymi wodę z wiślanego żułu może skrywać bogactwa równe siedmiu cudom świata? Weźcie za przewodnika Andrzeja Kasperka i wyruszcie z nim w podróż na Żuławy.
                                                                                                                                                                                                                                                                     (z recenzji Krzysztofa Czyżewskiego)


Andrzej Kasperek
– dr nauk humanistycznych, pisarz, badacz literatury, działacz opozycji demokratycznej (jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów, aresztowany w stanie wojennym), nauczyciel. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę Back in the DDR i inne opowiadania (2010). Autor tomu esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie (2013) oraz tomu opowiadań Koronczarka (2013). Redaktor Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Prowincja, współpracuje z  Klubem Nowodworskim, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury. Opublikował prawie sto artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).
Wielbiciel i piewca Żuław. Jego najnowsza książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o "płaskim kraju", który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii (pejzaże żuławskie) autorstwa Marty Antoniny Łobockiej.

Marta Antonina Łobocka
– z urodzenia Kaszubka, z zamieszkania Gdańszczanka, z wyboru Żuławianka. Pasjonatka niezmiennie zachwycona pięknem i wyjątkowością tego regionu. Od kilkunastu lat aktywnie zwiedza Polskę, jednak żadne inne miejsce nie porusza jej wyobraźni i serca w takim stopniu. 
Od 2012 r. żuławska blogerka, od 2013 prezes Stowarzyszenia Kochamy Żuławy - organizatora m.in. wydarzeń turystycznych, spotkań autorskich z żuławskimi pisarzami i poetami, wizyt studyjnych, wykładów tematycznych itd.

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny