Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Promocja tomiku wierszy pt." Prymityw" Tomasza Lipi Lipskiego

NCK - Ratusz Staromiejski, 28-03-2019

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku ma zaszczyt zaprosić na promocję tomu wierszy Tomasza Lipi Lipskiego pt. „Prymityw”.

Spotkanie poprowadzi Ariana Nagórska.
Wstęp wolny.

Start: 18:00

Promocja tomiku wierszy pt. Prymityw Tomasza Lipi Lipskiego. Książka jest jego czwartym autorskim tomikiem wierszy. Powstała z okazji 25-lecia działalności artystycznej. Tomik napisany autorską czcionką zawiera wiersze z ostatnich kilkunastu lat i wzbogacony został ilustracjami artysty. Za edycję książki odpowiada artystka, pracownik ASP w Gdańsku, Edyta Majewska. Tomik wydany dzięki Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury w 2018 r.

Tomasz Lipski - ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki „Jeden Świat” w Sopocie, w którym prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę „Więzień miłości”. Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. „Powiew wolności.” W 2015r. otrzymał wyróżnienie nagrodą ufundowaną przez POLCUL- Jerzy Boniecki Foundation, za wieloletnią działalność na rzecz animacji kultury w środowisku lokalnym Trójmiasta i propagowanie polskiej kultury za granicą.

Na spotkaniu nie zabraknie muzycznych prezentacji wierszy autora, w wykonaniu zespołu w składzie: Maria Chmielarz – Podejko (flet), Arek Ignaciuk (gitara) oraz Lipi (głos, jembe).