Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

NCK na Gdańskich Targach Książki

Polska Filharmonia Bałtycka, 29-03-2019 - 31-03-2019

Zapraszamy na stoisko 51, Nadbałtyckiego Centrum Kultury na Gdańskich Targach Książki.

W tym roku działamy z rozmachem! Oprócz oryginalnych wydawnictw NCK, dostępne będą także wybrane publikacje organizacji i instytucji z regionu.

Dzieciom polecamy przygotowane przez nas warsztaty (wiek: 5+): „Wszystko czego chcielibyście dowiedzieć się o islandzkich Trollach” – warsztaty plastyczne i opowieści islandzkiego folkloru.

Warsztaty poprzedzone prezentacją poprowadzą: Magdalena Zawadzka-Sołtysek oraz Grażyna Rigall.

Magdalena Zawadzka-Sołtysek to autorka powieści dla dzieci i młodzieży , rysowniczka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, ale jej zainteresowania wykraczają poza obszar sztuki wizualnej. Literacko zadebiutowała krótkimi formami dla najmłodszych wydanymi w zbiorowej publikacji „365 bajek na dobranoc.” W powieściach dla młodzieży o życiu Wikingów „Gra bogów” oraz „„Saga Jesionu” wykorzystała swoją pasję historyczną i wiedzę zdobytą dzięki członkostwu w grupie rekonstrukcyjnej, zajmującej się odtwarzaniem i promowaniem kultury wczesnego średniowiecza. Ostatnia książeczka dla dzieci, przygotowana w duecie z Anną Marią Bielecką, w lekki i dowcipny sposób przedstawia powieści z życia trolli – legendarnych, nie zawsze sympatycznych stworzeń, których większość dzieci raczej nie chciałaby głaskać i tulić.

Grażyna Rigall - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Malarka, autorka ilustracji do książek dla dzieci, graficzka. Jej największą zawodową pasją jest projektowanie i wykonywanie unikatowych lalek, które prezentuje na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Prowadzi także lekcje sztuki i warsztaty plastyczne dla dzieci w swoim rodzinnym Sopocie. Współpracuje jako ilustrator z wiodącymi wydawnictwami oświatowymi (m.in. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydawnictwo Bajka, Nowa Era, Kaleidoscope, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, Wydawnictwo L&L, Wydawnictwo Burda) oraz magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży w pracowni Sztuka Odnowa w Sopocie oraz Lekcje Sztuki w Dworku Sierakowskich w Sopocie.


31 marca o godz. 15.00–16.30, Polska Filharmonia Bałtycka.

WSTĘP NA WARSZTATY WOLNY, BEZ UPRZEDNICH ZAPISÓW.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH.

Więcej informacji: www.gdanskietargiksiazki.pl