grafika przedstawiająca krokodyla
17/02/2022

Krokodyl Alojzy - edukacyjny profil Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Krokodyl Alojzy to profil edukacyjny Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Egzotyczna maskotka autorstwa Grażyny Rigall jest z nami od wielu lat, a powstała, aby uświetnić jedną z edycji Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.

Pluszowy krokodyl przebywa w Ratuszu Staromiejskim i jest obecny na większości zajęć kierowanych do najmłodszych odbiorców, wspierając ich w doświadczaniu nowych aktywności i ocieplając zabytkowe wnętrza.

Profile w mediach społecznościowych Krokodyla Alojzego prezentują tworzone przez zespół Nadbałtyckiego Centrum Kultury wydarzenia, odbywające się na żywo i online, skierowane do dzieci, młodzieży i rodzin. Pojawiają się tam także cykle edukacyjne: Opowieści Krokodylej Treści, Podróże Alojzego, Elementarz Sztuki czy Kulturalne Memo.

Kulturalne Memo to jeden z cykli edukacyjnych, który pojawił się w mediach społecznościowych Krokodyla Alojzego. Zabawa bazuje na mechanice powszechnie znanej gry - Memory. Jest jednak jej rozszerzoną wersją. Przeznaczona dla rodzin z dziećmi gra daje możliwość poznania ważnych słów ze świata muzyki, sztuk plastycznych, literatury czy teatru. Rozwija pamięć dzieci i dorosłych, a tematyczne symbole ćwiczą także spostrzegawczość najmłodszych odbiorców. Ten familijny projekt ma skłaniać do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, wnoszących rozmów, dzielenia się wiedzą pomiędzy rodzicem a dzieckiem oraz rozwijać zasób słownictwa związanego z kulturą u osób w każdym wieku.

Zasoby kart są systematycznie powiększane. Na profilach w mediach społecznościowych oraz na stornie NCK, co trzy tygodnie, pojawiają się kolejne plansze z kartami do druku.
Możecie znaleźć je tutaj: Kulturalne Memo do druku 

Poniżej natomiast przygotowaliśmy grę w wersji wirtualnej. Miłej i kreatywnej zabawy!

 

-

-

 

[UA]

Культурне МЕМО 

Гра Культурне МЕМО має дуже прості правила. Мета гри – об’єднати поняття, пов’язаного з мистецтвом, музикою, театром або літературою, із його дефініцією (значенням).Культуралне МЕМО дозволяє тренувати пам’ять, розширює словниковий запас та дозволяє вивчити мову. Завдяки цій грі наші гості зможуть познайомитися з непростими культурними поняттями. 

Культурне МЕМО для друку

-