Świętojańskie świętowanie
23.06.2024

Świętojańskie świętowanie 2024. „Świat nie jest taki zły…” | koncert

Termin: 23 czerwca, godz. 19.00
Bilety: 40 zł ulgowy, 70 zł normalny do kupienia TUTAJ
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK – Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

 

Magia, wróżebne rytuały, tańce do białego rana  najkrótsza noc w roku niesie ze sobą obietnicę całonocnej zabawy i radości. Noc Świętojańska. I właśnie tu, w miejscu, którego patronem jest św. Jan, usłyszymy klasykę polskiej piosenki. 

 

Świat nie jest taki zły…”

Muzyka łączy pokolenia

 

Tym razem będziemy poruszać się między latami 1950-2020 (a nawet 2023!), w twórczości artystów tworzących i urodzonych w Trójmieście. 

 

Kocha się raz”, Historia jednej znajomości”, Jednego serca”, Za daleko mieszkasz miły”, Czas nas uczy pogody”, Nie zadzieraj nosa”, Córka Rybaka”, Słodkiego miłego życia”, Oprócz błękitnego nieba”, Uciekaj moje serce”, Niech no tylko zakwitną jabłonie”, to tylko niektóre z utworów, które usłyszymy podczas kolejnej edycji Świętojańskiego Świętowania. Towarzyszyć nam będą gwiazdy Teatru Muzycznego w Gdyni. 

 

Wystąpią: 

Karolina Trębacz

Karolina Merda

Katarzyna Kurdej

Maciej Podgórzak 

Marcin Słabowski

Krzysztof Kowalski 

 

Piotr Gierszewski – bas

Paweł Kasprzewski – gitara 

Michał Lasota – perkusja 

Krzysztof Wojciechowski – piano

 

Aranżacja utworów: Krzysztof Wojciechowski

 

Scenariusz i reżyseria koncertu: Małgorzata Talarczyk

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.