NCK online box
12/10/2020

NCK online

Zachęcamy do skorzystania z oferty NCK online. W domowym zaciszu, bez konieczności noszenia maseczki, bez względu na to, czy jesteście Państwo na kwarantannie, czy nie. I przede wszystkim - kiedykolwiek Państwo chcecie.

 

 

Wydarzenia

I. 15. FESTIWAL FILMÓW JEDNOMINUTOWYCH. Oprócz filmów, które obejrzycie na kanale YouTube Nadbałtyckiego Centrum Kultury, zapraszamy na prelekcje naszych Gości – członków Jury.

 

II. Seria wykładów INGARDEN IN THE GARDEN - zachęta do filozofii i do poszukiwania w sztuce zaspokojenia naszych estetycznych i metafizycznych potrzeb.

 

III. FILMY NA TRUDNE CZASY - mini serial internetowy, selekcja filmów jednominutowych

 

IV. WIELOKULTUROWE POMORZE to cykl spotkań z fascynującymi artystami (muzykami, malarzami, artystami wizualnymi, etc.) pochodzącymi z różnych krajów i kręgów kulturowych. Łączy ich miejsce zamieszkania - Pomorze, które ubogacają swoim dziedzictwem.

 

V. ŚW. JAN OD-NOWA. WIECZÓR BAŁTYCKI - program kulturalny z udziałem muzyków związanego z Trójmiastem NeoQuartetu oraz spotkanie z gościem specjalnym – wybitnym reportażystą i laureatem Nagrody Nike – Mariuszem Szczygłem.

 

VI. Festiwalowe rozmowy - nagrania ze spotkań  tegorocznej edycji NORDIC TALKING FESTIWAL

 

VII. Zbiór zapisów rozmów z autorkami i autorami ciekawych pomysłów, o tym jak zazieleniać nasze miasto, w tym również  zagospodarowywane obecnie tereny Stoczni. Cyklu spotkań MIASTO NASZYCH MARZEŃ: NATURA STOCZNI.

 

VIII. RAZ NA LUDOWO. OD FOLKLORU TANECZNEGO DO FOLKU. Osiem krótkich reportaży dotyczących folkloru tanecznego Pomorza

 

IX. POMORZE W SIECI. Cykl prezentuje różnorodność kulturową regionu poprzez opowiadanie o tożsamości wybranych przedmiotów zgromadzonych w pomorskich muzeach.

 

X. GAME OF GDAŃSK – seria filmików instruktażowych stworzonych przez naszych specjalistów ds. IT i gamingu. Przy pomocy jasnych instrukcji swoją grę może stworzyć każdy!
Game of Gdansk to historia Starego Przedmieścia zamknięta w świat Minecraft oraz gamebook – interaktywną opowieść. Przeznaczona jest głównie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczy nie tylko historii jednej z ciekawszych dzielnic Gdańska, ale logicznego i strategicznego myślenia, a także podstaw programowania. Jest częścią projektu Urb Cultural Planning, finansowanego ze środków UE.

 

XI. KSZTAŁTY POMORZA - cykl warsztatów plastycznych online, zachęcający dzieci i rodziców do poznawania przyrody i kultury naszego regionu. Każdy odcinek poświęcony został innemu tematowi. Ulepimy m.in.: stworzenia zamieszkujące Morze Bałtyckie, naczynia, które wiele lat temu służyły do podawania obiadu, czy postaci znane nam z legend.

 

E-booki:

I. Ratusz w Staromiejski w samorządzie dawnego Gdańska

II. Raport z emigracji / Maciej Zaremba-Bielawski

III. Raport z emigracji / Bogusława Sochańska o Janinie Katz

IV. Raport z emigracji / Bogusława Sochańska

 

 

Wirtualne spacery

Centrum św Jana w wirtualnej rzeczywistości. Kolekcja online, model Centrum w 3D, aplikacja mobilna i wirtualny spacer

Rekomendacje spacerów prof. Andrzeja Januszajtisa