11.10.2022

Koncert fortepianowy Towarzystwa im. Fryderyka Chopina

Termin: 11 X 2022, godz. 19:00
Wstęp: bilety w cenie 15 zł (ulgowe) i 25 zł (normalne) do kupienia w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35
Udogodnienia: pętla indukcyjna

Priorytetem działalności Gdańskiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina jest organizowanie koncertów na wysokim poziomie wykonawczym, do których angażujemy znaczących artystów, przy jednoczesnej dostępności wydarzenia dla szerokich grup odbiorców. Muzyka Fryderyka Chopina jest tak przystępna w odbiorze, że nie pojawia się u słuchaczy bariera braku kompetencji.

Zapraszamy do udziału w koncercie muzyki klasycznej z cyklu pt. „Młodzi Chopiniści i ich Mistrzowie”. To XVI edycja koncertów, na których prezentujemy młode pokolenie wybitnie utalentowanych muzyków oraz pianistów o wielkim dorobku artystycznym, laureatów prestiżowych konkursów muzycznych, wykonawców występujących w największych salach koncertowych świata. 

11 października o godzinie 19:00 w koncercie kameralnym wystąpi duet Jan Lewandowski – wiolonczela i Piotr Pawlak – fortepian. 

W wykonaniu artystów usłyszymy unikatowy program  – wykonają oni wszystkie utwory, jakie Fryderyk Chopin skomponował na wiolonczelę i fortepian! 

Jan Lewandowski i Piotr Pawlak współpracują od 2017 roku.

Jako soliści i kameraliści występowali na najważniejszych scenach Polski, takich jak Filharmonia Narodowa czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i w wielu krajach Europy. Występowali z kilkoma krajowymi i zagranicznymi orkiestrami, m. in. Filharmonii Bałtyckiej czy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Mają na swoim koncie wiele osiągnięć na konkursach międzynarodowych.

W tym roku zdobyli I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku.

Jan Lewandowski jest laureatem m. in. III nagrody oraz wszystkich nagród pozaregulaminowych na Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka, był także półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Piotr Pawlak natomiast jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt oraz dwukrotnie brał udział w Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.