12.09.2014 - 12.09.2014

Koncert: Michał Jacaszek + Sylwester Łuczak

Koncert: Michał Jacaszek + Sylwester Łuczak

w ramach konferencji pt. Świątynia - wieczne sacrum? (projekt Ny arv / Nowe dziedzictwo)

Koncert prezentujący możliwości akustyczne i wizulane Centrum św. Jana

Jacaszek – muzyka

www.jacaszek.com
Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie cztery autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Sylwek Łuczak – wizualizacje
www.sylwekluczak.art.pl
Zajmuje się filmem, fotografią, projekcjami slajdowymi i wideo, a przede wszystkim łączeniem tych wszystkich dziedzin sztuki wizualnej w realizacjach scenografii, instalacjach i projekcjach multimedialnych, performance oraz oprawie wizualnej koncertów, przedstawień teatralnych, akcji i festiwali.

START:  godz. 20.30
WSTĘP:  wolny

Ny Arv / Nowe Dziedzictwo to projekt realizowany w latach 2014–2015 w partnerstwie polsko-norweskim, skupiający się na potencjale kulturotwórczym europejskich zabytkowych kościołów zaadaptowanych na nowoczesne centra kultury – na przykładzie Centrum św. Jana w Gdańsku i Kulturkirken Jakob w Oslo.

Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).
W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego fi nansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r. Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe.
www.eeagrants.org

Projekt „Ny arv / Nowe dziedzictwo” jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.