Akademia Mistrzów
08/11/2021

Materiały filmowe oraz scenariusze Akademii Mistrzów

„Akademia Mistrzów” to projekt edukacyjny, którego celem jest popularyzacja dziedzictwa narodowego Pomorza, w tym cennych obiektów znajdujących się w zasobach muzealnych i przestrzeni miasta/wsi, wśród osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. Wraz z przewodnikiem Gdańska i okolic, pasjonatem historii regionu - Ryszardem Kopittke oraz doświadczonym realizatorem filmów - Robertem Suszko stworzyliśmy trzy materiały filmowe zatytułowane „Portret”, „Ceramika” oraz „Rzeźba”.  

Materiały filmowe opatrzone zostały tłumaczeniem PJM oraz napisami. Każdemu z filmów towarzyszy scenariusz warsztatowy, który stanowi bazę do przeprowadzenia działania edukacyjnego inspirowanego filmem.  

Scenariusz do filmu Ceramika - Faktury
Scenariusz do filmu Portret - Collage
Scenariusz do filmu Rzeźba - Mobile

Wykonaliśmy również audiodeskrypcję dzieł sztuki, które znalazły się w filmach. Playlista dostępna jest pod tym linkiem: www.soundcloud.com/akademia_mistrzow. Oto one:

Autoportret Stanisława Ignacego Witkiewicza;
Figura św. Olafa, Joahanna Gottlieba Fadembrechta i Johanna Pierona;
Marabut Alfonsa Łosowskiego;
Muzykant Alfreda Lubockiego;
Portret Stanisława Sołtana Jana Chrzciciela Lampi;
Rozbitkowie Czesława Podleśnego;

Mamy nadzieję, że udostępnione materiały posłużą edukatorom i odbiorcą, zachęcając ich do poznawania różnorodnych dzieł sztuki oraz twórczej ekspresji.   

 

Partnerzy: Fundacja Kultury Bez Barier oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

    logo Ministerstwa     napis kultura dostepna

 

 

NCK Gdańsk · Audiodeskrypcja dzieł sztuki - Akademia Mistrzów

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności