Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Festiwal Kultur Świata "Okno na Świat" - Dzień III

NCK - Centrum św. Jana, 19-07-2015

Festiwal Kultur Świata Okno na Świat - Dzień III

Na finał festiwalu zapraszamy do Centrum św. Jana, na koncert grupy Songhoy Blues oraz na warsztaty komiksowe i wystawę malarstwa naiwnego.

KONCERT

19.00 Songhoy Blues (Mali)

START: godz. 19.00, bilety do nabycia na www.interticket.pl
WSTĘP: bilety 20 złWYDARZENIA TOWARZYSZĄCE


Gdański koMIKS kulturowy
Warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych, podczas których porozmawiamy o wielokulturowym obliczu dzisiejszego Gdańska - czy w dzisiejszej przestrzeni widzimy ślady dawnej wielokulturowości? Czy jest ona częścią tożsamości miasta? Co wiemy o dzisiejszych mieszkańcach i mieszkankach Gdańska? Kim są? Skąd pochodzą?
Warsztaty są skierowane do osób niemających wcześniejszego doświadczenia z komiksem, ale również do tych, którzy już trochę rysują. Zostaną poprowadzone przez rysowników Beatę Sosnowską oraz Jacka Frąsia.
WSTĘP: obowiązują zapisy;  formularz i regulamin do pobrania: www.festiwalkulturswiata.pl

Haiti - Królestwo malarstwa naiwnego
Co sprawia, że haitańska sztuka naiwna znana jest na całym świecie, a jej przykłady znajdują się w muzeach Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji?
Znany francuski himalaista Andre Malraux stwierdził, że jest to jedyne w swoim rodzaju malarstwo magiczne XX wieku. W obrazach naiwistów miesza się świat demonów i ludzi, rytuały voodoo przenikają się z chrześcijańską liturgią i nie brak w nich wątków z życia codziennego, scen z targu, ulicy, pracy w polu czy uśmiechniętych kobiet.
Z kolekcji Joanny Lambert i Gerarda Harrisa przedstawiamy obrazy i rzeźbę w metalu, utalentowanych artystów takich jak: Saint Jean Saint Juste, Paul Lionel "Onel", Kean Exavier, Hevre Montreuil, Vixamar, Jonas Reginald, Jarome Kader, Serge Jolimeau, Paul Montes, Junior Garnier, Herld Vielle.
Wystawa będzie prezentowana do 31 sierpnia 2015 r. w godz. 10.00 - 18.00
WSTĘP:
wolny


Program pozostałych dni festiwalowych:
Festiwal Kultur Świata Okno na Świat - Dzień I
Festiwal Kultur Świata Okno na Świat - Dzień II


Szczegóły: www.festiwalkulturswiata.pl