16 08.2015

Klasyczne przeboje muzyki francuskiej

NCK - Ratusz Staromiejski

Klasyczne przeboje muzyki francuskiej.

Wystąpią:
Maja Gadzińska - wokal
Magdalena Borowiecka - wokal
Aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni
Zbigniew Kosmalski – pianino

W programie:
Wieczór pełen najpiękniejszych piosenek francuskich. Piosenek przez wszystkich znanych i uwielbianych. Utwory z repertuaru Edith Piaf, czy Jacquesa Brela w kameralnej oprawie pianina.

Maja Gadzińska - wokal
Aktorka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Gra Anioła w Chłopach, Sandy w Grease, czy Katki Kudłatki w Avenue Q. Za swoje role była nominowana do nagrody Pomorskie Sztormy (odkrycie roku) i Pomorskiej Nagrody Artystycznej (Nadzieja Artystyczna). Uczestniczka Europejskiego Festiwalu Szkół Musicalowych, Uckermärkische Bühnen Schwedt (Niemcy 2013). Ciągle doskonali swoje umiejętności między innymi w warsztatach: białego głosu, prowadzone przez Tatianę Sopiłka, technik aktorskich  prowadzone przez Lembit Peterson, aktorskie prowadzone przez Beatę Fudalej oraz warsztaty piosenki aktorskiej prowadzone przez Zbigniew Zamachowskiego.

Magdalena Borowiecka – wokal
Aktorka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Ukończyła  szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec, będąc równocześnie uczestniczką  w wielu projektach muzycznych i warsztatach. W 2004 roku śpiewała w operetce Jaś i Małgosia w Operze na Zamku w Szczecinie. W 2007 roku z zespołem 9PM doszła do finału Festiwalu Gramy 2007 gdzie zdobyli wyróżnienie. W 2008 r. występowała w Musicalu RENT w Szczecinie w reżyserii Andrzeja Ozgi do 2010 roku. Brała również udział w dwóch etiudach filmowych w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Zagrała w musicalu Shrek rolę elfa i średniej Fiony oraz Sindirellę w spektaklu dyplomowym w reżyserii Grzegorza Wolfa Szwoleżerowie. Obecnie gra w teatrze w Ukermarkishe Buhnen Schwedt w musicalu Willi Bald im ElfenWald.

Zbigniew Kosmalski - piano
Absolwent Akademii muzycznej. Od 30 lat pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Studio im. D. Baduszkowej jako akompaniator.  Od pięciu lat prowadzi zajęcia w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie pracuje na kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej oraz na kierunku Musicalu oraz na kierunku Musicalu.

START: godz. 19.00
WSTĘP: Bilety w cenie 30 zł można kupić na www.kupbilecik.pl, www.interticket.pl oraz na 2 godz. przed koncertem

Zapraszamy na inne wydarzenia odbywające się w ramach cyklu
KLASYKA W LETNIE WIECZORY:

14 sierpnia Miniatury Muzyczne Wielki Kompozytorów
23 sierpnia Muzyka w klasyce, klasyka w rozrywce
29 sierpnia Monodram Ryszarda Jaśniewicza
30 sierpnia Pchła Szachrajka w Gdańsku