Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Koncert "NOWA MUZYKA W STARYM RATUSZU"

NCK - Ratusz Staromiejski, 05-11-2015

Nadbałtyckie Centrum Kultury we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Muzyki Elektroakustycznej (PSeME) oraz Katedrą Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprasza na inauguracyjny koncert nowego cyklu, pod hasłem „Nowa muzyka w starym Ratuszu”. Koncert odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim (siedzibie NCK), 5 listopada o godzinie 19:00.

Chcemy przybliżyć trójmiejskim melomanom dokonania współczesnej polskiej muzyki elektroakustycznej, z całą jej różnorodnością, gatunkowym bogactwem i mnogością środków wyrazu. Inauguracyjny koncert wypełnią utwory bardzo różne, zarówno stricte elektroakustyczne (zatem realizowane na żywo za pomocą aparatury), jak i kompozycje na instrumenty z towarzyszeniem elektroniki.
Każdy utwór zostanie zaprezentowany i wykonany przez samego kompozytora, często z towarzyszeniem znakomitych instrumentalistów, specjalizujących się w repertuarze współczesnym. Dla słuchaczy będzie to nie tylko okazja do wysłuchania muzyki, ale także osobistego spotkania z artystami, porozmawiania z nimi i zajrzenia za kulisy realizacji tego gatunku.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa partytur i grafik bezpośrednio związanych z muzyką elektroakustyczną, pozwalająca jeszcze lepiej poznać ten specyficzny gatunek. Dostępna będzie także pamiątkowa płyta CD z wyborem utworów wykonywanych podczas koncertu.

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpią kompozytorzy: Lidia Zielińska (Poznań), Marek Chołoniewski (Kraków), Edward Sielicki (Warszawa), Krzysztof Olczak (Gdańsk) oraz Dariusz Mazurowski (Gdańsk), z towarzyszeniem: Małgorzaty Rocławskiej (sopran), Aliny Mleczko (saksofon sopranowy) i Anny Zielińskiej (skrzypce), Pawła Zagańczyka (akordeon). Utworom towarzyszyć będą wizualizacje realizowane przez Cezarego Joczyna.


Program koncertu

 

Część 1.

Lidia Zielińska

Rapsodia / Rhapsody (2004) na skrzypce i komputer 10:24
wykonawcy : Anna Zielińska – skrzypce, Lidia Zielińska – komputer, dyfuzja dźwięku

 

Edward Sielicki

Weteringachans (1998) na saksofon sopranowy, komputer i środki elektroniczne 10:00
wykonawcy : Alina Mleczko – saksofon sopranowy, Edward Sielicki – komputer, dyfuzja dźwięku

 

Marek Chołoniewski

Waves (2014) na komputer i środki elektroniczne z multimediami 7:00
wykonawca : Marek Chołoniewski – komputer, środki elektroniczne i projekcja wideo

 

Dariusz Mazurowski

Głębia Ostrości / Depth of Field (2015) na komputer i środki elektroniczne (z wideo) 14:03
wykonawca : Dariusz Mazurowski – komputer, syntezatory, środki elektroniczne, dyfuzja dźwięku i projekcja wideo

 

Krzysztof Olczak

Chanson (2008) na akordeon i środki elektroniczne 8:14
wykonawcy : Paweł Zagańczyk – akordeon, Dariusz Mazurowski – komputer, środki elektroniczne i dyfuzja dźwięku

 

Część 2.

Krzysztof Olczak

Pneuma (1996) na sopran i środki elektroniczne 10:00
wykonawcy : Małgorzata Rocławska – sopran, Dariusz Mazurowski – komputer, dyfuzja dźwięku

 

Dariusz Mazurowski

Tajniki fotografii lotniczej / Secrets of Aerial Photography (2013) wersja na skrzypce, komputer i środki elektroniczne 6:58
wykonawcy : Anna Zielińska – skrzypce, Dariusz Mazurowski – komputer, środki elektroniczne i dyfuzja dźwięku

 

Edward Sielicki

Growl (2003) na saksofon sopranowy, komputer i środki elektroniczne 10:00
wykonawcy : Alina Mleczko – saksofon sopranowy, Edward Sielicki – komputer, syntezatory, środki elektroniczne

 

Marek Chołoniewski

Physical Modeling (2004) na komputer, skrzypce i środki elektroniczne (z projekcją wideo Parachora, autorstwa Miłosza Łuczyńskiego) 7:23
wykonawcy : Anna Zielińska – skrzypce, Marek Chołoniewski – komputer i środki elektroniczne

 

Lidia Zielińska

Ósma wyspa / The Eighth Island (2008) na komputer 9:11
wykonawca : Lidia Zielińska – komputer, dyfuzja dźwięku



Wstęp: wolny
Rozpoczęcie koncertu: 19:00

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa partytur graficznych w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 

Produkcja, dyfuzja przestrzenna na żywo, realizacja elektroakustyczna : Dariusz Mazurowski
Wizualizacje na żywo, obsługa kamer: Cezary Joczyn
Koordynacja, nadzór artystyczny: Krzysztof Olczak, Dariusz Mazurowski
Koordynacja (NCK): Monika Bąkowska-Łajming