Zakończenie Rejsu Niepodległości / Dominik Werner
05-27 09.2019

Gdańsk Press Photo - wernisaż i wystawa pokonkursowa

Nadbałtyckie Centrum Kultury / ul. Korzenna 33/35

📸 Tegoroczny, XXIII konkurs „Gdańsk Press Photo” został rozstrzygnięty. W jego ramach od 1997 roku nagradzamy i promujemy dokonania fotoreporterów z regionu Pomorza i Pomorza Zachodniego. Ich praca przybliża widzom przede wszystkim lokalne wydarzenia, te kameralne i te dramatyczne, jak tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Obejmuje również wydarzenia ze świata prezentowane w fotoreportażach z bliskich i dalekich podróży.

📸 Jak co roku konkurs został objęty mecenatem Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Dzięki ich wsparciu możliwe było ufundowanie nagród dla laureatów oraz organizacja wystawy fotografii. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną pokazane nie tylko w Trójmieście, ale też w kilku pomorskich miejscowościach.

📸 Fotografie zgromadzone na wystawie w niebanalny sposób przedstawiają wydarzenia minionego roku. Poza wartością reporterską, zdjęcia reprezentują wysoki poziom artystyczny. Wśród twórców znajdują się zarówno uznani już fotograficy, jak i zdolni debiutanci.

🏆 Wręczenie nagród dla laureatów tegorocznej edycji Gdańsk Press Photo oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35 w dniu 05 września o godzinie 17.00.

Mapa z lokalizacjami, w których zostały wykonane zdjęcia.

Zapraszamy :-)!