23.02.2013 - 23.02.2013

Benefis Haliny Winarskiej i Jerzego Kiszkisa

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykły Benefis Fajnej Pary która jeszcze nie wyparowała - Haliny Winiarskiej i Jerzego Kiszkisa.

Halina Winiarska to utytułowana wieloma nagrodami charakterystyczna aktorka scen polskich. Występowała na scenach: Białegostoku, Rzeszowa, Zielonej Góry, Poznania by wreszcie osiąść w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w roku 1966. Pracowała w tym teatrze do roku 2003. Udzielała się pedagogicznie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Jerzy Kiszkis aktor wielu możliwości scenicznych związany był ze scenami teatralnymi: Grudziądza, Zielonej Góry, Katowic czy Poznania. W latach 1966-2003 występował na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Był wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie a od 1968 roku prowadzi zajęcia z fonetyki i kultury żywego słowa w Biskupim Seminarium Duchownym w Gdańsku a potem w Gdańskim Seminarium Duchownym. W latach 1982–1988 był współorganizatorem Mszy za Ojczyznę. Uczestnik i współorganizator Tygodni Kultury Chrześcijańskiej, programów artystycznych z okazji rocznic narodowych w gdańskich kościołach oraz spektakli teatralnych z kręgu kultury niezależnej. W sierpniu 1988 występował dla strajkujących w Stoczni Gdańskiej i Porcie Gdańskim. W sierpniu 1980 wraz z grupą aktorów z Trójmiasta wspierał strajkujących w Stoczni Gdańskiej im.Lenina występami w sali BHP. Od września 1980 w NSZZ Solidarność, członek KZ Teatru Wybrzeże. W 1981 przewodniczył obradom Krajowego Zjazdu Solidarności Pracowników Teatru w Gdańsku. 13 grudnia 1981 internowany w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku . Odznaczony został: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski , Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem Gloria Artis.

Na uroczysty benefis zapraszamy od godz. 18.00
WSTĘP: wolny

Zapowiedź