01.01.1990 - 01.01.1990

Koncert "Oto nasza kolęda"

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Oto nasza kolęda”, który odbedzie się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku w dniu 28 grudnia 2006

W programie występ:

18.00- trio jazzowego Kowalski-Mackiewicz-Bukowski
18.45- Dyakowski & Friends

Program: Kolędy i utwory zimowe

Emil Kowalski znany trójmiejski klarnecista. Lider zespołu Emil Kowalski Quintet, z którym koncertował w wielu krajach Europy. W trakcie tych tournee występował razem z tak znakomitymi muzykami, jak: Buddy De Franco, Eddie Henderson, Brad Terry, Ed Schuler, Adrian West czy Bob Mayer.W ankiecie Jazz Top 2003, rozpisanej przez miesięcznik JAZZ FORUM, zajął pierwsze miejsce w kategorii klarnecistów. Należy dodać, że pozycję tę zajmuje od 1999 roku oraz to, że gra on zarówno na klarnecie jak i na klarnecie basowym. W swoim dorobku artystycznym ma jedenaście płyt, z których trzy są autorskimi, a przy wydaniu pozostałych był współautorem. Autorskie płyty to: bardzo przychylnie przyjęta "Children Of Bird" - dedykowana Charlie Parkerowi, „Koledzy" oraz „Emil Kowalski playing Benny Goodman''.
Piotr Lemańczyk kontrabasista i gitarzysta basowy, kompozytor aranżer. Laureat Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors`95 - nagroda za kompozycję, oraz nagroda indywidualna w kategorii najlepszy instrumentalista.
Laureat konkursu Jazz na Odrą`96 we Wrocławiu - nagroda za kompozycje.
W 1996 roku otrzymał także Złoty Klucz do Kariery - nagrodę Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim.
Współpracuje z takimi sławami jazzu jak: Maciej Sikała, Wojtek Staroniewicz, Emil Kowalski, Sławomir Jaskułke, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski, Jarosław ?mietana i inni.
Koncertuje w kraju i zagranicą, lider Piotr Lemańczyk Kwartet. Janusz Macek Mackiewicz kontrabasista i gitarzysta basowy.Współpracował m.in. z P. Baronem, J. P. Wróblewskim, J. ?mietaną czy L. Możdżerem. Autor materiału dźwiękowego do słynnej 'Szkoły na Bas' J. Popławskiego. Prowadzi warsztaty bassowe. Gra w zespole Emil Kowalski Trio na kontrabasie.