Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Bernadetta Raatz - recital fortepianowy

Ratusz Staromiejski, 22-12-2010

Na zamknięcie tegorocznego cyklu recitali fortepianowych usłyszymy koncert młodej, ale już uznanej pianistki, Bernadetty Raatz. Zarówno w roli solistki, jak i kameralistki usłyszeć ją można na francuskich, hiszpańskich, holenderskich, niemieckich i polskich scenach. Bell’Arte Europa International Cultural Society, Gdańśkie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury serdecznie zapraszają!

PROGRAM

J. S. Bach: Preludio i Fuga c-moll
(II Vol Das Wohltemperierte Klavier)
J. Haydn: Sonata c-moll
Vivace ma non troppo - Adagio Espressivo - Tempo I
Prestísimo
Andante, molto cantabile ed expresivo
F. Chopin: Nokturn c-moll op.48 nr.1
F. Liszt:: Rapsodia Węgierska nº15

M. del Aguila: Homenaje a Manuel de Falla
C. Debussy: Images I Livre
Reflets dans l’eau
Hommage à Rameau
Mouvement
F. Liszt: Mephisto Waltz


START: godz. 19.00
BILETY: 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne) kupić można w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18.00-19.00.


Bernadetta Raatz rozpoczeła naukę gry na fortepianie w wieku sześciu lat w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, którą ukończyła z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Pawła Gajdzisa. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Bogdana Kułakowskiego, uzyskując w 2006 roku dyplom. Studiów podyplomowych podjęła się w Hiszpanii w klasie prof. Brenna Ambrosiniego. Pracowała również pod kierunkiem wielu znakomitych pedagogów, m.in. Jean-Paul Sevilla, Joaquin Soriano, Naum Grubert i Leonel Morales.
Laureatka I nagrody przyznanej jednogłośnie na międzynarodowym konkursie „Antón García Abril" w Teruel (Hiszpania) w 2008 roku. Otrzymała II nagrody (w obu przypadkach pierwszej nie przyznano) na międzynarodowych konkursach na terenie Hiszpanii: "Ciutat de Manresa" (2007) i "Ciutat de Carlet" (2003) gdzie jednocześnie otrzymała Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu hiszpańskiego kompozytora. Laureatka II nagrody na międzynarodowym konkursie fortepianowym "Musical de France" w Paryżu (2002).
Wystepuje jako solistka, kameralistka w Polsce, Francji, Hiszpanii, Holandii oraz Niemczech. Regularnie współpracuje z Kwartetem Dubhe oraz wiolonczelistą Jose Enrique Bouché w Madrycie.
Swoją działalność koncertową, pianistyczną łączy z działalnością pedagogiczną. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Muzycznej w Salamance i wykładowcą na letnich kursach fortepianowych organizowanych na terenie Hiszpanii.
Jest prezesem międzynarodowego stowarzyszenia kulturalnego "Bell'Arte Europa".