28 02.2011

"MISTRZOWIE WYOBRAŹNI" - spotkanie z aktorką, Magdaleną Zawadzką

Ratusz Staromiejski

Mamy niezwykłą przyjemność poinformować Państwa, że gościem kolejnej odsłony cyklu Mistrzowie Wyobraźni będzie wybitna aktorka, Magdalena Zawadzka. Podczas spotkania, które z pewnością uraduje wielbicieli teatru i poezji -  usłyszymy wiersze Adama Mickiewicza w interpretacji aktorki.

Bardzo gorąco zapraszamy!

START: godz. 18.00
BILETY: 20 zł (rezerwacje pod nr tel. 58 326 10 10/ 25, odbiór w sekretariacie NCK w dniu spotkania od godz. 15.00)

Magdalena Zawadzka - polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka warszawskiej PWST (1966). Debiutowała w filmie "Spotkanie w Bajce" (1962). Potem przyszły role m.in. obrazach takich, jak: "Rozwodów nie będzie", "Wojna domowa", Sublokator", "Pieczone gołąbki", "Mały", "Mocne uderzenie", "Panu Wołodyjowskim" i serialu "Przygody Pana Michała". Rolą Baśki Wołodyjowskiej zdobyła ogromną popularność... i sympatię widzów. Rozpoczęła również grę w Teatrze TV (Lady Makbet w "Makbecie" i tytułowa rola w "Poskromieni złośnicy").

Magdalena Zawadzka stworzyła też wiele kreacji na scenie Teatru Dramatycznego i Ateneum w Warszawie. Na koncie ma grę w ponad 40 sztukach teatralnych i słuchowiskach radiowych, przeszło 30 filmach, kilkunastu serialach. Obecnie pracuje Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.