Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Recital wokalny Pauliny Martini

Ratusz Staromiejski, 30-03-2011

Bardzo serdecznie zapraszamy na recital wokalny Pauliny Martini (sopran), solistki Akademii Młodych Śpiewaków przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Śpiewaczce na fortepianie towarzyszyć będzie Anatoly Kuznetsov.
Na koncert zapraszają Towarzystwo im. Fryderyka Chopina – Koło w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

START: godz. 19.00
BILETY: 5 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne) można nabywać w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18.00-19.00

PROGRAM

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Śliczny chłopiec
Piosnka litewska
Wojak


Mieczysław Karłowicz (1876-1909)
Zaczarowana królewna
Mów do mnie jeszcze


Stanisław Moniuszko (1819-1872)
Prząśniczka

Piotr Czajkowski (1840-1893)
Unosi moe serdce
Otchevo?


Mikołaj Rimski-Korsakow (1844-1908)
Zvoncie zhovoronko pienie

Sergiusz Rachmaninow (1873-1943)
Ja zhdu teba
Vesennie vody


Piotr Czajkowski (1840-1893)
Scena pisania listu Tatiany z opery Eugeniusz Oniegin


Paulina Martini
Urodzona w Gdyni, śpiewaczka i pianistka. Absolwentka OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego st. wykł. Andrzeja Nanowskiego.
Jeszcze przed ukończeniem studiów, jako jedyna sopranistka z Polski została zaproszona przez dyrektor Larisse Gergieve na staż naukowy do prestiżowej Akademii Młodych Śpiewaków w Teatrze Maryjskim w St Petersburgu, który odbyła jako solistka w sezonach 2005/2006 i 2006/2007. W sezonie 2007/2008 odbyła Corso annuale di Alto Perfezionamento w Mediolanie u wybitnego śpiewaka operowego, tenora Raimundo Mettre. Stypendystka MKiDN (2006), laureatka IV edycji prestiżowego stypendium Młoda Polska (2007). Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska (2006, 2007).
Swój talent wokalny doskonaliła pod okiem najwybitniejszych artystów światowego formatu – takich, jak: Elena Obraztsova, Teresa Żylis-Gara, Larissa Gergieva, Raimundo Mettre, czy Vladimir Atlantov. Współpracowała z wybitnymi pianistami, jak np. Aleksandra Mozgiel, Olga Niecziporenko, Yana Zubova, Elena Holodova, Anatoly Kuznetsov, Stanislav Angelov, Tomasz Stroynowski.
Występowała z koncertami zarówno kameralnymi z akompaniamentem fortepianu jak i symfonicznymi jako solistka, wśród których warto wymienić koncerty w Filharmoniach w Gdańsku, Bydgoszczy, Sankt Petersburgu, Pietrozavodsku, Bilbao; w teatrach: Maryjskim i Zazerkalye w Sankt Petersburgu, Teatro Verdi w Mediolanie, Dramatycznym we Włocławku, Miniatura oraz Operze Bałtyckiej w Gdańsku; salach koncertowych w Polsce, Niemczech, Rosji, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Słowacji.
Współpracuje z zespołem Cappella Gedanensis. Występowała na koncertach Mariinsky Summer Academy w trakcie Mikkeli Music Festival w Finlandii 2006, Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Zakopanem 2004 (gościnnie z koncertem wokalnym), Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Oslo 1992. Brała udział w projekcie Chopin 2010 śpiewając koncerty w Europie m.in. w Sibelius Academy w Helsinkach, Conservatorio della Svizzera Italiana w Lugano, Teatro Verdi w Mediolanie, Palffy Palace na festiwalu Printemps de Chopin a Bratislava. W 2010 roku dokonała pierwszego na rynku muzycznym nagrania "F. Chopin Pieśni i Piosnki" w redakcji prof. Jana Ekiera PWM z 2008r.
W swoim repertuarze operowym ma role: Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego; Mimi w La Boheme Pucciniego; Contessy w Le Nozze di Figaro Mozarta; Donny Elviry w Don Giovannim Mozarta; Micaeli w Carmen Bizeta; Małgorzaty w Fauście Gounoda; Atalanty w Xerxesie Haendla; Sesto w Giulio Cesare Haendla. Partie sopranowe w repertuarze oratoryjno-kantatowym, to m.in. Msza Koronacyjna oraz Requiem Mozarta; Stabat Mater Szymanowskiego; Stabat Mater Pergolesiego; Magnificat oraz Kantata nr 199 na sopran solo J.S. Bacha. Posiada również bogaty repertuar kameralny liryki wokalnej epoki romantyzmu, neoromantyzmu oraz impresjonizmu.


Anatolij Kuznetsov
Anatolij Kuznetsov urodził się w Archangielsku, w Rosji. Ukończył liceum muzyczne oraz Konserwatorium w Pietrozavodsku w klasie fortepianu. Pracował jako korepetytor w klasach śpiewu solowego w Konserwatorium oraz jako akompaniator w wielu rosyjskich teatrach operowych m.in. Teatrze Pietrozavodskim, w Małym Teatrze Operowym oraz w Operze Kameralnej w St Petersburgu. Obecnie od lat już związany jest z Teatrem Maryjskim w Sanktt Petersburgu.
Wielokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia za najlepszy akompaniament na międzynarodowych konkursach wokalnych m.in. Rimskiego-Korsakova w Sankt Petersburgu, Eleny Obraztsovej w Moskwie, Moniuszkowskim w Warszawie oraz wielu innych w Europie. W 2004r. brał udział w Festiwalu Aix-en-Provence. W 2006r. występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku.
Jego życie artystyczne upływa między pracą w Teatrze Maryjskim, a koncertami zarówno z uznanymi, wielkimi śpiewakami jak: Gennadij Bezzubienkov, Olga Trifonova, Vasilej Gerelov, Tatyana Pavlovskaya, Alexei Markov, Oxana Shilova jak i młodymi solistami operowymi w Rosji i innyh krajach. Od 2006r. współpracuje z wybitną, światowej sławy śpiewaczką – Eleną Obraztsovą, która doceniając jego wielki talent wielokrotnie zapraszała go do wspólnej trasy koncertowej m.in. po Japonii, Chinach, Rosji oraz krajach Unii Europejskiej.