22-26 07.2011

AKCJA "SZTUKA NA SZTUKI" - zgłoszenia

Targowisko Miejskie przy ul. Polnej, Sopot Wyścigi

W ramach projektu OFF CENTRE | POZA CENTRUM zostanie zrealizowana akcja SZTUKA NA SZTUKI. Akcja odbędzie się w dniach 22 oraz 26 lipca w godzinach 10.00-14.00.

Korzystając z infrastruktury Miejskiego Targowiska przy ulicy Polnej, tworzymy przestrzeń handlową dla dzieł sztuki współczesnej, zapraszając artystów do zaprezentowania i wystawienia na sprzedaż swoich prac.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na trójmiejską działalność wystawienniczą, bezpośrednie dzielenie się doświadczeniami, inicjowanie przyszłej współpracy oraz doprowadzenie do dynamicznego spotkania z publicznością, częściowo poprzez nietypową formę wystawienniczą, częściowo zaś przez debaty i rozmowy. Otwarty charakter i forma sprzedaży, a także jej dostępność i niezależność od komercyjnych galerii sztuki sprawi, że wartość dzieła będzie możliwa do negocjowania pomiędzy stronami, artysta wyceniając swoją pracę, da możliwość zakupu jej bez marży galeryjnej, a nabywca dzieła będzie miał szanse na bezpośredni kontakt z twórcą, poznanie go, dowiedzenie się jaka jest historia działa, które kupuje itp. Otoczenie targowiska, które będzie w tym czasie normalnie funkcjonować sprawi, że poza codziennymi zakupami, będzie można wyjść z niego także z obrazem, czy rzeźbą pod przysłowiową pachą. Nieformalny charakter targów i wykorzystanie schematów i mechanizmów handlowych, jakimi rządzi się „miejski rynek”, jak sprzedaż bezpośrednia z samochodu, łóżka polowego czy koca rozłożonego na chodniku, sprawi, że zniknie bariera pomiędzy artystą a odbiorcą, sztuka zaś, w naturalny sposób, stanie się częścią życia codziennego.

UWAGA!
Trwa zbieranie zgłoszeń do AKCJI SZTUKA NA SZTUKI. Zapraszamy do udziału w alternatywnych targach sztuki na miejskim targowisku!
POBIERZ formularz zgłoszeniowy i prześlij go na sdres e-mail pr [at] akukusztuka.eu do 21 lipca do godz. 18.00.

Udział w akcji jest nieodpłatny dla wystawców, Organizator nie pobiera żadnych prowizji od sprzedaży i zapewnia, opłaca i wskazuje miejsce wystawienia o określonej wielkości.
Obecność w ramach projektu jest możliwa tylko po wypełnieniu i podpisaniu formularza oraz otrzymaniu identyfikatora, które będą wydawane na targowisku zarejestrowanym osobom.

Informacji udziela Malwina Toczek, tel: +48 504 313 735, e-mail: pr [at] akukusztuka.eu

Pomysłodawcą i organizatorem projektu Off Centre | Poza Centrum jest Stowarzyszenie A Kuku Sztuka.
Projekt odbędzie się w ramach koordynowanego przez NCK cyklu wydarzeń Otwarty Kurort Kultury.